چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم؟

در سال های اخیر به اینکه چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم؟ اهمیت فراوانی داده شده و به یکی از اقدامات شایع تبدیل شده و دلیل آن نیز کاهش قدرت خرید افراد و افزایش نرخ تورم اقتصادی است. این دلایل شرایطی را فراهم نمود که فروشگاه های دست دوم فروش و سمساری های زیادی در جهت ارائه خدمات بهتر به افراد جامعه افتتاح شوند، سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری آنلاین در غرب تهران یکی از معتبر ترین فروشگاه هایی است که امکان خرید و فروش لوازم دست دوم را به صورت آنلاین برای شما فراهم می کند از همین رو می توانید با خیال وسایل دست دوم را از آنجا خریداری و یا در صورت لزوم آن را بفروشید.
البته توجه داشته باشید که در این سمساری ها باید ها و نباید هایی وجود دارد که رعایت آن در هر فروشگاه دست دوم فروشی الزامی است که البته برخی از افراد آن را رعایت نمی کنند و آن هم کالا و اقلامی است که خرید آن از سمساری ها ممکن است مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم

خرید وسایل دست دوم

در سال های اخیر مشکلات اقتصادی و کاهش میزان قدرت خرید افراد شرایطی را فراهم نموده که به خرید وسایل دست دوم روی آورند و به همین دلیل برخی لوازم منزل را از طریق مراجعه به سمساری ها تهیه می نمایند، همانطور که شاهد خرید لوازم منزل فوری مانند یخچال، تلویزیون، اجاق گاز و … هستیم.
البته این تنها شامل خرید لوازم منزل نسیت و گاهی برخی افراد در زمان راه‌اندازی کسب و کار برای کاهش هزینه های خود از وسایل دست دوم استفاده می نمایند، به عنوان مثال با خرید لوازم چوبی و مبلمان به صورت دست دوم به سادگی بخش عظیمی از هزینه ها را جبران خواهند کرد.

چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم؟

خرید لوازم دست دوم شرایطی را برای شما فراهم می کند که بتوانید در بسیاری از هزینه‌های زندگی صرفه جویی کنید و در واقع بتوانید پس از انداز خود را صرف امورات ضروری تر زندگی کنید. علاوه بر این خرید لوازم دست دوم شرایطی را فراهم می کند که بتوان در حفظ محیط زیست نیز کمک کرد.
از آنجایی که برخی لوازم به دلیل دست دوم بودن و اینکه به نظر صاحب قبلی، بلا استفاده است، در محیط زیست رها خواهند شد. همین امر باعث برهم زدن قانون محیط زیست شده و به نوعی ظاهر آن را تغییر خواهد داد. در این میان لوازم و وسایلی هستند که به هیچ عنوان نباید آنها را به صورت دست دوم خرید، چرا که بهداشت فردی به خطر خواهد افتاد. این لوازم و وسایل به هر شکلی باید به صورت نو تهیه شود یا در صورت غیر ضروری بودن از خرید آنها صرف نظر کرد که شامل موارد زیر می باشند:

چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم
لباس و تخت نوزاد

بدون شک یکی از پر هزینه ‌ترین وسایل، انواع لوازم کودک است که به نوبه خود هزینه های زیادی را به زندگی زوجین اضافه می‌کند. برخی افراد تصور می کنند که در صورت خرید لوازم کودک دست دوم می توانند در هزینه ‌های تولد نوزاد صرفه‌ جویی کنند این در حالی است که ممکن است با بروز برخی بیماری ها هزینه ها چندین برابر شود.
در واقع لباس و تخت نوزاد یکی از اقلامی است که به هیچ عنوان نباید دست دوم خریداری شود چرا که ممکن است ناقل برخی میکروب ‌ها و ویروس ‌ها باشند و همین امر سبب می ‌شود که سیستم ایمنی بدن و سلامت کودکان در مدت زمان خیلی کم با مشکل روبرو شود به همین دلیل خرید وسایل خواب ، اسباب بازی، لباس یا هر چیزی که مربوط به نوزاد است باید نو باشد حتی در زمان خرید وسایل نو نیز  سعی کنید فروشگاه های معتبر را برای این کار انتخاب نمایید.

وسایل بازی یا صندلی اتومبیل برای کودکان

تامین سلامت فرزندان در زمان حیات بر عهده والدین است و این وظیفه شامل زمانی که در منزل یا بیرون در حال بازی هستند، حتی در اتومبیل نیز باید توجه خاصی به کودکان داشت. همین امر سبب طراحی و تولید صندلی کودک شد که سبب ایجاد یک حالت ایمنی برای فرزندان در ماشین می باشد.
صندلی اتومبیل برای کودک از دیگر موارد و وسایلی است که نباید دست دوم خرید شود چراکه ممکن است بر خلاف ظاهر نو قبلاً در یک رویداد یا تصادف کمربند و بخش نگهدارنده آن آسیب دیده باشد سبب شود که در زمان بروز ضربه یا ترمز کردن نتواند حالت ایمنی را فراهم کند بدین ترتیب خسارات جبران نا پذیری وارد خواهد شد.

چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم
کلاه کاسکت و ایمنی

به طور کلی لوازم و وسایلی که تامین کننده سلامت و ایمنی بدن شما است را نباید به هیچ عنوان به صورت دست دوم خریداری کرد، چرا که وجود یک آسیب ریز در زمان بروز هر رخدادی سبب ایجاد مشکلات و خسارات جبران‌ناپذیر شود. در واقع کلاه‌کاسکت یا کلاه های ایمنی که می ‌توانند پوشش مناسب برای سر در زمان انجام کارهای خطرناک باشد اگر به صورت دست دوم خریداری شود و سلامت آن تضمین شده نباشد ممکن است در زمان بروز حادثه نتواند امنیت سر را تامین کند، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان حتما از یک کلاه ایمنی جدید و دست نخورده استفاده کنید تا بتوانید در زمان انجام کار سلامت خود را تضمین نمایید.

 لباس زیر و شنا

پروژه ای دوخت و تهیه لباس به خودی خود می تواند مشکلات بهداشتی زیادی را به همراه داشته باشد و در این فرآیند ممکن است پارچه ها با میکروب یا ویروس های نیز در تماس باشند و همین امر سبب شده که پیشنهاد کنیم در زمان خرید لباس و پوشاک نو نیز آنها را حتماً قبل از استفاده بشویید.
این توصیه‌ ها یک هشدار برای نخریدن لباس و پوشاک به صورت دست دوم است چرا که بافت پارچه می تواند میکروب و ویروس را به سادگی انتقال دهد و شما در زمان خرید لباس و پوشاک دست دوم مطمئن نیستید که شخص صاحب قبلی آن سالم و سلامت بوده است.

چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم

 محصولات آرایشی و بهداشتی

لوازم آرایشی و بهداشتی برخورد مستقیمی با سطح پوست صورت، چشم ها، لب و دیگر نواحی خاص بدن دارند، از همین رو به هیچ عنوان از لوازم آرایشی و بهداشتی دیگران استفاده نکنید. در واقع خرید محصولات آرایشی بهداشتی به صورت دست دوم یک نوع ناهنجاری است که می تواند به تنهایی ناقل انواع بیماری ‌ها باشند.
شما نمی توانید تشخیص دهید شخصی که قبلاً صاحب این وسیله بوده آیا از آن استفاده کرده یا نه؟ حتی در صورت یک بار استفاده کردند نیز می تواند به سادگی ویروس یا میکروب ها را به بدن شما انتقال دهد. التهاب ملتحمه، بیماری های پوستی، تبخال های دهانی و دیگر آسیب هایی که می تواند در زمان استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی دست دوم به سراغ شما آید، در ضمن همیشه وسایل آرایشی بهداشتی را از فروشگاه های معتبر و برندهای خاص استفاده کنید.

پتو و ملافه

این مورد نیز همانند خرید لباس و پوشاک به صورت دست دوم به ما هنجاری در جامعه به حساب می‌آید. از آنجایی که پتو ارتباط با سطح پوست بدن شما داشته باشد و در زمان خواب ممکن است حتی روی صورت شما نیز کشیده شود، پس بدون شک خرید آن به صورت دست دوم ممنوع است چرا که می تواند ناقل انواع بیماری یا میکروب ها باشد. برخی افراد تصور می‌کنند که با شستن پتو یا ملافه های دست دوم می توانند بیماری ها را از آن از بین ببرید این در حالی است که برخی ویروس و میکروب ها به هیچ عنوان با شستشو از بین نخواهند رفت و به سادگی می توانند منتقل شوند.

چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم
لاستیک ماشین

با وجود اینکه این مورد جزء کالا و لوازم منزل به حساب نمی آید اما خرید آن به صورت دست دوم ممنوع است چرا که ممکن است مشکلات درونی زیادی داشته باشد و شما بدون اطلاع از آن خرید خود را انجام دهید و پس از استفاده متوجه این مشکلات شوید.
برنامه لاستیک های دست دوم آج مناسبی ندارند و یا ترک خورده و پوسیده هستند که این امر سبب کاهش میزان چسبندگی آن و حتی صدمات داخلی نیز خواهد شد به همین دلیل استفاده از لاستیک های دست دوم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چراکه ممکن است در زمان نامناسب باعث ایجاد بروز مشکل یا پارگی و در نهایت باعث ایجاد تصادف خواهند شد. در واقع این لاستیک ها به دلیل از دست دادن اصطحکاک نمی ‌توانند در زمان عبور از روی یخ و سطوح لیز عملکرد خوبی داشته باشند همین امر سبب بروز تصادفات زیادی در فصل ‌های سرد سال خواهد شد.

نتیجه گیری

با توجه به موارد عنوان شده درباره اینکه چه وسایلی را نباید دست دوم خرید کنیم، باید گفت که خرید وسایل دست دوم تنها می تواند در زمانی امکان‌پذیر باشد که سلامتی افراد به خطر نیفتد. به طور کلی خرید و فروش برخی وسایل که ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارند از ناهنجاری های شغل سمساری است، اما گاهی برخی افراد به روش های دیگر اقدام به خرید این وسایل می کنند که در نهایت نتایج منفی آن را نیز خواهند دید. البته خرید کلیه لوازم دست دوم باید از فروشگاه های معتبر صورت پذیرد تا بتوان سلامت و کیفیت آن ها را به خوبی تضمین کرد. سمساری نیک به عنوان یک سمساری آنلاین معتبر شرایطی را فراهم می کند که بتوانید بهترین خرید را با بهترین کیفیت و قیمت تجربه کنید.

سمساری-نیک

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.