از چه ترکیب رنگی در خانه باید استفاده شود ؟

همانطور که می دانیدرنگ ها انرژی و روح خانه هستند، با استفاده از رنگ ها و ترکیب صحیح آن ها با یکدیگر آرامش، گرما، هیجان و هر احساسی که از منزلتان انتظار دارید را به آن خواهید رسید.تاثیر رنگ ها در روحیه افراد غیر قابل انکار است،به همین دلیل استفاده از مناسب ترین ترکیب رنگ در چیدمان منزل، کمک بزرگی به بالا بردن توان روحی افراد می کند. با شناخت رنگ های اصلی و فرعی و رنگ‌های مکمل و متضاد می توانید بهترین ترکیب رنگ چیدمان منزل را داشته باشید. با ما  همراه شوید تا بیشتر با این اصول آشنا شوید.

در ابتدا باید رنگ ها و مکمل های آن‌ها را به خوبی بشناسید و پس از این شناخت برای طراحی  دکوراسیون منزل تصمیم بگیرید. بعضی از این ترکیب رنگ ها در ادامه آمده است:

بژ با آبی، قهوه ای، زمردی، مشکی، قرمز، سفید

خاکستری با صورتی چرک، قرمز، بنفش و آبی

صورتی با قهوه ای، سفید، سبز نعنایی، زیتونی، خاکستری، فیروزه ای و آبی روشن

قرمز با زرد، سفید، گندمی، سبز، آبی و مشکی

قهوه ای با فیروزه ای، نباتی، صورتی، حنایی، سبز و بژ

نارنجی با فیروزه ای، آبی، یاسی، بنفش، سفید و مشکی

زرد با آبی، یاسی، فیروزه ای روشن، بنفش، خاکستری و مشکی

سبز با قهوه ای طلایی، نارنجی، سبز، زرد، قهوه ای، خاکستری، کرمی، مشکی و کرمی

بنفش تیره با قهوه ای طلایی، زرد روشن، خاکستری، صورتی تیره، سبز نعنایی و نارنجی کم رنگ

انتخاب رنگ زمینه در طراحی  چیدمان منزل

گــــاهی پــــروانه هــــا هــــم - ویسگون

منظور از زمینه منزل همان دیوار پوش ها و کف‌پوش ها هستند اگر این دو گزینه را درست انتخاب کنید امکان هماهنگ کردن سایر وسایل دیگر به سادگی ممکن می شود. فراموش نکنید که برای دیوار پوش و کف‌پوش از رنگ های خنثی استفاده کنید چرا که این طیف از رنگ های خنثی به راحتی با سایر رنگ ها ست می شوند و خانه را بزرگ‌تر نشان می دهند. علاوه بر این موجب بیشتر به چشم آمدن سایر وسایل منزل هم می شود.

ترکیب رنگ طراحی منزل در اتاق خواب

برای ایجاد راحتی و کسب آرامش بیشتر  در اتاق خواب بهتر است از ترکیب رنگ های ملایم استفاده شود. به عنوان مثال ترکیب رنگ های آبی و سبز برای اتاق پسرانه و رنگ صورتی و سفید برای اتاق دخترانه بسیار رایج است. در اتاق خواب زوج های جوان رنگ بنفش و یاسی و ترکیب آن‌ها فضایی دل انگیز به وجود می آورد.

ترکیب رنگ طراحی در پذیرایی منزل

بهترین ترکیب رنگ چیدمان منزل در اتاق پذیرایی با دکوراسیون کلاسیک انواع رنگ های کرم و خاکستری و آبی و زرد و سبز و قرمز است که می توانید آن‌ها را با مکمل هایشان استفاده کنید. رنگ های خنثی نظیر سفید و طلایی و نقره ای و برنزی از انواع رنگ های مناسب برای دکوراسیون های مدرن و امروزی هستند.

انواع رنگ های آرامش بخش

رنگ سفید از انواع رنگ های آرامش بخش برای پذیرایی است. این رنگ فضا را بزرگ‌تر نشان می دهد و با تمام رنگ ها مکمل است. به همین دلیل مشکلی برای ترکیب رنگ چیدمان منزل نخواهید داشت. علاوه بر این سفید باعث مرتب و منظم تر به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی پذیرایی می شود. دکوراسیون پذیرایی سفید می تواند برای افرادی که به سبک های مدرن و امروزی علاقه مند هستند مناسب ترین انتخاب باشد.

25 پذیرایی سفید رنگ با طراحی متفاوت

رنگ زرد نیز مانند سفید با اغلب رنگ ها سِت می شود و محیط را بزرگ‌تر و دل بازتر جلوه می دهد. استفاده از این رنگ همراه با سایر رنگ ها محیط خانه را صمیمی تر و گرم تر کرده، احساس سرزندگی و شادابی را به همراه دارد و برای خانه های کوچک نیز مناسب خواهد بود. می توانید از طیف رنگی بنفش یا سبز و سفید برای ترکیب با این رنگ استفاده کنید.

رنگ قهوه ای در ترکیب رنگ چیدمان منزل نقشی همیشگی داشته است. ترکیب رنگ کرم و قهوه ای همیشه شیک و جذاب بوده و هنوز هم بسیاری از افراد این ترکیب رنگ را برای دکوراسیون منزل خود می پسندند. استفاده از رنگ های زرشکی و نارنجی محیط را دل‌نشین می کند. رنگ قهوه ای به ویژه برای مبلمان بسیار کاربردی و مناسب است و سبک سنتی به منزل می دهد؛ اما در صورت ترکیب آن با فیروزه ای منزلی مدرن خواهید داشت و اگر قهوه ای با مبل طلایی ترکیب شود فضایی شیک و مجلل به وجود می آید.

شکلاتی تیره از مناسب ترین رنگ ها برای سالن پذیرایی است شما می توانید از این رنگ برای دیوار پشت تلویزیون و یا شومینه استفاده کنید و برای بقیه دیوار های سالن پذیرایی از رنگ های قهوه ای روشن مایل به زرد و یا کرم استفاده نمایید.

ترکیب رنگ چیدمان منزل

دکوراسیون اتاق خواب آبی رنگ و نکاتی برای جذابیت بیشتر دکوراسیون آبی

صورتی و سبز یا قهوه ای نشیمن و پذیرایی را از حالت بی روح خارج می کند. رنگ سبز باعث ایجاد حس آرامش و سکون در فضای پذیرایی می شود.

رنگ خاکستری، فیروزه ای و بنفش در ترکیب با یکدیگر محیط پرزرق و برق و زیبایی همراه با آرامش به وجود می آورند.

در نتیجه

در انتها بهتر است رنگ های خنثی را بدون ترکیب با چند رنگ شاد به کار نبرید و نهایت از سه یا چهار رنگ برای طراحی منزل استفاده کنید چون که رنگ های بیشتر باعث سردرگمی و کلافگی شما خواهند شد، همچنین برای چیدمان  خانه های کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید چرا که رنگ های  تیره خانه را کوچک تر نشان می دهد هم چنین بهتر است از رنگ طوسی  یا فیلی در اتاق غذاخوری و آشپزخانه استفاده نکنید مگر اینکه بخواهید اشتهایتان کم شود. این رنگ، آرامش و البته بی تفاوتی را القا می کند.

اگر از کاغذ دیواری استفاده می کنید کاغذ دیواری با رنگ روشن و طرح ساده استفاده کنید اما اگر از کاغذ دیواری طرح دار استفاده می کنید برای پارچه مبلی خود رنگ و طرح ساده تری را انتخاب کنید.مد نظر داشته باشید که لازم  نیست تمام دکوراسیون منزل شما از یک طیف رنگی باشند، بلکه حتی بهتر است طیف های رنگی گوناگونی را در فضاهای متفاوت خانه خود به کار ببرید، با این کار می توانید فضاهای متنوع تری داشته باشید و به دکوراسیون خود انرژی ببخشید.

از همراهی شما با شرکت سمساری‌ نیک در مطالعه این مقاله سپاس گزاریم.

 

 

 

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.