نکات مهم هنگام فروش اجناس دست دوم

نکات فروش اجناس دست دوم جزء مواردی است که هنگام خرید می بایست به آنها توجه نمود که البته دقت کردن به این موارد شامل اطلاعات مفید و کاربردی در مورد کالای مورد نظر می باشد که در هنگام خرید مستلزم دانستن آن هستید؛ چرا که آگاه بودن به این اطلاعات شما را در انتخاب و بررسی محصولات کمک خواهد کرد تا بتوانید هنگام بازدید از سمساری آنلاین مقایسه دقیق تری نسبت به دیگر اجناس و محصولات مشابه داشته باشید. علاوه بر این موجب خواهد شد تا یک خرید ایده ‌آل و مطمئنی را انجام دهید. با این تفاسیر رعایت و توجه به نکات فروش اجناس دست دوم می‌تواند افراد را از نظر داشتن یک خرید مقرون به صرفه و تهیه یک محصول با قیمت مناسب، با صرف وقت کمتری کمک کند. نقطه مقابل این مورد نیز عدم توجه به نکات فروش اجناس دست دوم است که موجب خواهد شد تا وقت و هزینه مشتری با عدم آگاهی نسبت به این نکات از بین برود. در ادامه برخی از این نکات را که در هنگام خرید انواع اجناس دست دوم چه به صورت حضوری و یا چه از طریق اینترنت مانند سمساری آنلاین در تهران حائز اهمیت هستند را شرح خواهیم داد.

نکات فروش اجناس دست دوم
پیش از بیان کردن نکات فروش اجناس دست دوم این مسئله را متذکر می شویم که خرید لوازم دست دوم به این دلیل محبوبیت دارد که با قیمت ارزان‌تر از کالای نو می توان آن ها را خریداری نمود. البته این باور غلط در ذهن افراد نقش بسته است که وسایل دست دوم به اسباب و اثاثیه کهنه و یا قدیمی گفته می‌ شود که دیگر برای صاحبین آنها کارایی ندارند. در واقع این یک دیدگاه اشتباه می باشد چرا که افراد با توجه به تنوع کالاهای نو در بازار تمایل دارند دکوراسیون منزل، محیط کار و یا اسباب و وسایل خود را تعویض نمایند؛ به همین دلیل اسباب و اثاثیه ای که نو هستند و نیازی به آن ندارند را به سمساری فروشی ها می ‌سپارند از جمله این وسایل می توان به خرید لوازم صوتی و تصویری و خرید لوازم چوبی و مبلمان اشاره کرد. قابل ذکر است که در هنگام خرید اجناس دست دوم عدم داشتن اطمینان به کیفیت محصول و یا عدم وجود کارت گارانتی و همچنین نداشتن خدمات پس از فروش از نگرانی های خریداران افراد در هنگام خرید اجناس دست دوم است.

بنابراین برای رفع این نگرانی مشتریان که به آنها اشاره شد رعایت نکات مهمی که در هنگام فروش اجناس دست دوم حائز اهمیت هستند و فروشندگان و سمساری فروشان بایستی به آنها توجه داشته باشند اهمیت خواهد داشت تا بتوانند رضایت مشتریان را جلب نمایند.
قابل ذکر است که سمساری نیک در این راستا تمامی تلاش خود را به منظور جلب رضایت مشتری و بالا بردن کیفیت محصولات دست دوم خود داشته است.

بررسی نکات فروش اجناس دست دوم در اغلب سمساری ها

نکات فروش اجناس دست دوم

از جمله نکاتی که هنگام فروش محصولات دست دوم حائز اهمیت هستند به شرح زیر می باشند:

قیمت‌ گذاری منصفانه

با توجه به تعدد فروشگاه‌ ها و سمساری های آنلاینی که در بستر اینترنت فعالیت دارند تعیین قیمت مناسب به عنوان یکی از مواردی تلقی می شود که کاربران و مشتریان را به سمت خود جذب می کند. در صورتی که مشتریان با قیمت های نجومی و گران محصولات مواجه شوند به طور قطع آنها را خریداری نخواهند کرد؛ بنابراین می بایست قبل از اقدام به فروش، وسایل دست دوم را با قیمت منصفانه و عادلانه در فروشگاه آنلاین خود قرار دهید. البته توجه داشته باشید که قیمت خرید اولیه کالا را نیز لحاظ کنید تا متضرر نشوید؛ در نتیجه محصول نباید کمتر از قیمت خریداری شده شما قیمت گذاری شده باشد. برای قیمت گذاری محصولات و اجناس دست دوم می بایست خرابی ها، شکستگی ها، خراش ها و موارد از این قبیل را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید یک قیمت عاقلانه و عادلانه را برای محصولات و کالاهای دست دوم خود تعیین نمایید.

تصمیم ‌گیری نحوه فروش

همان گونه که می‌دانید سمساری های فیزیکی زیادی در سطح شهرستان ها، کشور و یا هر استان وجود دارند که تعداد اندکی از آن ها دارای فروشگاه اینترنتی می باشند. در صورتی که مانند سمساری نیکريال یک سمساری آنلاین را افتتاح می کنید می بایست تصاویر محصولات را با تمام جزئیات آن ها در سایت قرار دهید تا علاوه بر ایجاد کردن شرایطی برای مقایسه محصولات، کاربران را به خرید ترغیب کنید.با ایجاد سمساری آنلاین این امکان وجود خواهد داشت تا افراد بتوانند در هنگام فروش محصولات و وسایل منزل خود بتوانند با شما نیز در ارتباط باشند؛ از این رو امکان خرید کالاهای دست دوم از دیگران نیز وجود خواهد داشت و یک معامله دو طرف خواهد بود.

نکات فروش اجناس دست دوم
تصاویر با کیفیت

پیش‌تر عنوان شد که یکی از نکات فروش اجناس دست دوم، قرار دادن تصاویر با کیفیت و متنوع از محصولات و کالاها در وب سایت می باشد. برای این کار می بایست لوازم، اسباب و وسایل را در محیطی با نور کافی قرار داده و از آن عکاسی کنید تا نظر مخاطب را جلب نمایید؛ چرا که کاربران بیشتر از هر چیزی تمایل دارند تا تصاویر محصولات را با دقت کافی نظاره کنند و بیشترین کلیک آنها بر روی کالاهایی است که تصاویر با کیفیت و با وضوح بالا دارند. همچنین علاوه بر نور کافی، تصویر نمای نزدیک کالاها را نیز قرار دهید. این مورد می تواند صداقت شما را در هنگام فروش نشان دهد.

استفاده از روش های درست فروش

صاحبان سمساری می بایست محصولات خود را صادقانه توصیف کنند؛ زیرا مشتریان متوجه صحت و یا عدم صحت توضیحات آنها خواهند شد. به همین علت نباید مشخصات وسایل دست دوم را به گونه ای شرح دهند که بیانگر مشخصات غیر واقعی محصول باشد؛ علاوه بر این می بایست نواقص احتمالی کالا را نیز عنوان کنند. در سمساری آنلاین این نکته نیز صدق خواهد کرد و باید توضیحات محصولات به صورت کاملا واضح و صادقانه وارد شده باشد تا خریداران با دید بازتر انتخاب خود را انجام دهند. در همین راستا سمساری نیک می تواند یکی از سمساری های آنلاین صادق و معتبر حساب آید.
برای اینکه بتوان جزئیات محصولات را به طور کامل بیان نمود بایستی مارک ‏آن ها را به درستی قید کر. در صورتی که مشخصات و توضیحات کالاها کاملاً درست و مشخص بیان شوند در کمترین زمان ممکن به فروش خواهند رسید.

نکات فروش اجناس دست دوم
عدم ارزان فروشی

در فروش محصولات دست دوم رعایت این نکته که قیمت اصلی محصول در هنگام خرید آن چه مقدار بوده است می تواند شما را برای قیمت گذاری مناسب کمک کند. برای این کار ابتدا می بایست فروش کالا در بازار و همچنین قیمت محصول مشابه نو آن را در نظر بگیرید تا بتوانید قیمت منصفانه خود را بر روی کالا بگذارید و متحمل ضرر نشوید. بنابراین قادر خواهید بود تا سود منصفانه ای از فروش به دست‌آورد. البته قابل ذکر است که برخی از مشتریان تمایل به گرفتن تخفیف دارند در صورتی که قیمت پیشنهادی آنها منصفانه نباشد خودتان می توانید قیمت معقول تری را ارائه دهید.

منصف باشید

بدون شک داشتن سود زیاد از فروش می تواند یک موضوع خوشایند و دلنشین برای فروشنده باشد؛ اما شرایط و موقعیت خریدار را نیز مورد توجه قرار داده و وضعیت او را نیز در نظر بگیرید. در این میان افراد سودجو قیمت کالاهایی که دارای ارزش مادی زیادی نیستند را بالا برده و با ارائه اطلاعات نادرست به خریداران کالای دست دوم را به فروش می رسانند؛ در حالی که این مورد یک امر نادرست و غیر اخلاقی می باشد. برای اینکه در فروش انصاف داشته باشید می بایست مشکلات احتمالی کالای دست دوم را به صورت کاملاً شفاف، واضح و دقیق به خریداران توضیح دهید تا در صورت لزوم به خریدار تخفیف خواسته شده را ارائه دهید. در نتیجه علاوه بر داشتن سود، یک خرید و فروش سالم را انجام داده اید.

نکات فروش اجناس دست دوم
به کارگیری فنون مذاکره

با توجه همه گیر شدن بیماری کرونا، اکثر کسب و کارها به سمت آنلاین شدن روی آورده اند و افراد تمامی خریدهای خود را از طریق اینترنت انجام می دهند؛ اما در این میان افرادی نیز وجود دارند که به صورت حضوری خریدهای مورد نیاز را انجام می دهند؛ بنابراین می بایست چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین از فنون مذاکره در فروش استفاده نمایید و از به کارگیری آن هراس نداشته باشید. بدین ‌علت فنون مذاکره مهم است که برخی از خریداران با پیشنهاد قیمت نامناسب تمایل دارند تا سود خوبی را از آن خود کنند؛ بنابراین شما می بایست با به کارگیری این فنون با این افراد برخورد کنید و در برابر خواسته آنان مقابله نمایید. در صورتی که مشتری از خرید خود صرف شد نگران نباشید زیرا آنان متوجه هوشیاری شما شده اند و دیگر نخواهند توانست به هدف ناپسند خود برسند.

نتیجه گیری

رعایت نکات فروش اجناس دست دوم می تواند شما را در فروش سودآور کمک کند. برای شروع فعالیت در زمینه خرید و فروش کالای دست دوم می ‌توانید فضایی از منزل و یا محل مناسبی را برای این کار در نظر بگیرید و در آنجا اقدام به عکاسی و یا عرضه محصولات دست دوم خود نمایید. سمساری آنلاین نیک یکی از فروشگاه های لوازم دست دوم می باشد که می توانید کالاهای لوکس و سالم را با لیبل دست دوم تهیه و خریداری کنید.

سمساری-نیک

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.