راز موفقیت سایت دیوار

از زمان ورود سایت های نیازمندی، دیگر افراد به دنبال روزنامه نمی‌روند، زیرا این سایت ها هزینه روزنامه ها را نداشته و در هر زمان ومکان در دسترس هستند. در این بین، سایت دیوار نسبت به دیگر وب سایت‌های نیازمندی موفق تر بوده است. در این مقاله دلیل موفقیت سایت دیوار را بررسی کرده‌ایم.

دلایل موفقیت سایت دیوار چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود طراحی سایت دیوار با سایر سایت ها متفاوت باشد. اما دلیل اصلی موفقیت سایتی مشابه دیوار، تغییر رویکرد در سیستم های نیازمندی است. الگوی کار قالب سایت دیوار، با الگوی سایت‌های نیازمندی خارجی همخوانی دارد و این یعنی تبلیغات رایگان در سایت دیوار بسیار مهم است.

اگر بخواهیم مروری کوتاه بر دلایل موفقیت سایت دیوار داشته باشیم باید به نکات زیر اشاره کنیم:

1: طراحی کاربرپسند این سایت یکی از مهمترین عوامل موفقیت این سایت است. به طوری که استفاده از آن برای تمامی اقشار جامعه آسان باشد.

2: یکی دیگر از عوامل محبوبیت این سایت استفاده از شماره تلفن همراه برای ثبت نام به جای ایمیل است که کاربران می‌توانند با صرف هزینه اندک و داشتن اطلاعات اندک به راحتی از این سایت و امکانات آن بهره مند شوند.

3: ثبت آسان آگهی در سایت و اپلیکیشن دیوار. بله، سهولت کار با یک سایت و برنامه بسیار مهم است. طراحی سایت و اپلیکیشن باید به گونه ای باشد که هر فردی با هر میزان دانش بتواند از امکانات یک سایت استفاده کند.

4: دسته بندی منظم و قابل فهم برای همه

5: امکان ثبت آگهی رایگان

۱ – امکان استفاده از خدمات سایت به صورت رایگان

سایت دیوار بیش از هر سایت نیازمند، دیگری معروف و جذاب است. دلایل زیادی وجود دارد که این سایت را نسبت به سایر سایت های نیازمند محبوب تر می‌کند. سایت دیواری آنقدر محبوب است که نه تنها در اینترنت و فضای مجازی از رقبای خود جلوتر است، بلکه با چاپ سنتی نیز مشکل دارد. اما بزرگترین دلیل موفقیت سایت دیوار، تغییر روش کار آن است. اگر قصد انتشار آگهی در سایت نیازمندی ها را دارید، متوجه می‌شوید که درج آگهی در سایت نیازمندی رایگان است. اما این مورد در مورد سایر سایت های نیازمند صدق نمی‌کند.

تاریخ چه سایت دیوار

اگر با تاریخچه سایت دیوار آشنایی دارید، شما قطعا می‌دانید که بخش نیازمندی سایت دیوار، بر اساس سایت‌های نیاز خارجی طراحی شده است. بنابراین عملکرد این سایت با سایر سایت‌های نیاز متفاوت است. تفاوت روش دیوار با سایر سایت های نیازمند در اهمیت تبلیغات رایگان است. در طراحی سایتی مشابه دیوار یا آگهی، الزامات چاپ، اگر افرادی بخواهند آگهی خود را منتشر کنند، به تبلیغات آنها با توجه به هزینه ای که برای تبلیغات می‌پردازند، اهمیت داده می‌شود، یعنی هر چه بیشتر بپردازند، تبلیغات آنها بزرگتر می‌شود و بالاتر از سایر تبلیغات قرار گرفته است.

3 - قابلیت اتصال اپلیکیشن به سایت

در سایر سایت های نیازمند، آگهی ها به شرح زیر است:

آگهی های ویژه طلا، الماس و … یا 1 یا چند ستاره هستند و از این طریق درآمدزایی می‌کنند. اما سایت نیاز به دیوار دارد، تبلیغات رایگان به اندازه تبلیغات غیر رایگان اهمیت دارد، بنابراین این سایت در بین مردم محبوب است و همه این سایت را می‌شناسند و به همین دلیل افراد را به استفاده از این سایت و اپلیکیشن آن ترغیب می‌کند.

اگر شخصی بخواهد تبلیغاتش در سایت دیوار بسیار مهم باشد، می‌تواند با هزینه کم از نردبان و قابلیت فوری استفاده کند. این ویژگی به این صورت است که وقتی تبلیغ خود را منتشر می‌کنید، پس از مدتی این آگهی در بالای صفحه باز می‌شود و مانند سایر آگهی هایی که منتشر می‌شوند، با انتشار آگهی جدید، آگهی های غیر رایگان پایین می‌آیند و تبلیغات رایگان دوباره افزایش خواهد یافت. کلمه معادل این ویژگی در انگلیسی bump ad است. اما افراد دیگر نمی‌توانند تشخیص دهند که کدام تبلیغات رایگان است و کدام نیست.

2- قابلیت فوری کردن تبلیغات

راه دوم برای کسب درآمد از سایت دیوار، استفاده از قابلیت تبلیغات آنی است. به عنوان مثال کاربرانی که قصد انتشار آگهی در سایت دیوار را دارند، در کنار آگهی خود تگ فوری پرداخت می‌کنند و در دسته بندی خاصی قرار می‌گیرد. باز هم، در لیست همه تبلیغات هیچ تفاوتی با تبلیغات رایگان ندارد. روش این نیاز کاملاً بر اساس یک سایت نیازمندی، در آمریکای شمالی الگوبرداری شده است.

روش های ذکر شده در این مقاله تنها دلایل موفقیت سایت دیوار نیستند. سایت دیوار روش جدیدی را در ایران معرفی کرد و می‌دانید که مردم همیشه از روش ها و تکنیک های جدید استقبال می‌کنند، بنابراین این یکی دیگر از دلایل مهم موفقیت سایت دیوار است.

 

راز موفقیت سایت دیوار

 

3 – قابلیت اتصال اپلیکیشن به سایت

در گذشته در وب سایت ها بخشی به نام وب سایت موبایل ایجاد می‌شد که جدا از وب سایت اصلی بود و آدرسی مانند mobile.domain.com یا domain.com/mobile که یکی دیگر از فناوری های قدیمی است، برای آن انتخاب می‌شد. اما برخی از سایت های ایرانی همچنان از آن استفاده می‌کنند.

با ابداع روش طراحی وب سایت واکنش گرا، تنها یک نسخه از وب سایت ایجاد می‌شود و نسخه موبایل و دسکتاپ یکسان است. در طراحی سایت دیوار از این فناوری استفاده می‌شود، یعنی با وارد کردن آدرس در کامپیوتر یا موبایل، طراحی سایت دیوار با توجه به وضوح صفحه نمایش دستگاه شما تغییر می‌کند.

یکی دیگر از دلایل موفقیت سایت دیوار و محبوبیت آن در بین عموم، اتصال آسان به سایت از طریق موبایل است که به روش های زیر انجام می‌شود.

روش اول: وب سایت موبایل
روش دوم: اپلیکیشن موبایل

سایت های خارجی مشابه سایت دیوار

قطعا سایت های خارجی زیادی وجود دارند که مشابه سایت دیوار کار می‌کنند. یکی از مهمترین این سایت ها ebay است که برای خرید و فروش لوازم دست دوم طراحی شده است. علاوه بر این، وب سایت های دیگری نیز وجود دارند که فعالیت هایی مشابه Wall و ebay دارند یا با این روش شروع کرده اند. اما متعاقباً فعالیت خود را تغییر داده یا گسترش داده‌اند. به عنوان مثال آمازون در ابتدا با خرید و فروش کتاب های دست دوم شروع به کار کرد، اما امروزه مهم ترین فروشگاه اینترنتی برای فروش انواع اجناس جدید و قدیمی است.

Craigslist یکی دیگر از وب سایت های خارجی مشابه سایت Wall است. در این سایت نیز مانند سایت دیوار، کاربران می‌توانند آگهی های خود را درج کنند و کالاهای دست دوم خود را به فروش برسانند و یا کالا یا خدمات مورد نظر خود را بیابند. این سایت در سال 95 راه اندازی شد که در این رابطه می‌توان به سایت های دیگری اشاره کرد که در زیر لیست شده اند:

semsarinik.com

letgo.com

OfferUp.com

sell.com

poshmark.comhttps

نکته منفی سایت دیوار

راز موفقیت سایت دیوار

مهم ترین مشکل سایت هایی مانند دیوار، نیاز به توجه بیشتر به مسائل امنیتی است. از آنجایی که هر کسی می‌تواند در سایت دیوار آگهی ارسال کند، کاربران باید قبل از پرداخت یا دریافت خدمات، برای خرید یک محصول هزینه ای نپردازند، مگر اینکه اطمینان کامل داشته باشند. تا به اکنون مشکل خاصی در مورد استفاده از خود سایت توسط کاربران گزارش نشده است.

در پایان …

سایت و اپلیکیشن دیوار یکی از مهم ترین و محبوب ترین سایت های نیازمندی در ایران می‌باشد. با پرداخت هزینه ای اندک می‌توانید یک تبلیغ طولانی مدت و موثر در این سایت قرار دهید. پس از دیوار، سایت های دیگری نیز به این شکل ایجاد شد. مانند: ترامپ که توجه کاربران اینترنت را به خود جلب کرد، اما هنوز نتوانسته‌اند به اندازه دیوار کاربران و طرفداران را به خود جذب کنند.

از همراهی شما با شرکت سمساری‌ نیک در مطالعه این مقاله سپاس گزاریم.

 

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.