10 نکته مهم برای قیمت گذاری محصولات دست دوم

قیمت گذاری محصولات دست دوم بر اساس معیار های خاصی تعیین می شود و کارشناسان حرفه ای این معیار ها را بر اساس اصول خاصی انتخاب می کنند. در واقع زمانی که وسیله خود را برای فروش به سمساری می برید کارشناسان سمساری با توجه به باقی مانده عمر مفید، عملکرد، ظاهر و مواردی از این قبیل قیمت نهایی کالا را قیمت گذاری می کنند. البته توجه داشته باشید که برای فروش کالای دست دوم لازم است به سمساری های معتبر مراجعه کنید چرا که برخی از فروشگاه های دست دوم فروشی برای کسب سود بیشتر به اصطلاح “توی سر مال می زنند” و به این ترتیب وسیله را با قیمت خیلی کمتر از ارزش واقعی خریداری می کنند و در زمان فروش، آن را با قیمت بالایی به مشتریان می فروشند.
سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری آنلاین در غرب تهران با بهرمندی از کارشناسان حرفه ای در زمینه قیمت گذاری، وسیله شما را با دقت بالایی بررسی می نمایند و آن را با دید منصفانه قیمت گذاری خواهند کرد. البته روش های دیگری برای فروش کالا دست دوم وجود دارد که به واسطه آن می توانید به صورت مستقیم با خریدار در ارتباط باشید اما بر چه اساسی می خواهید قیمت وسیله قابل فروش خود را مشخص کنید؟

خرید و فروش کالای دست دوم

در سال های اخیر نوسانات ارزی و تورم اقتصادی سبب شده که برخی افراد برای صرفه جویی در هزینه های زندگی اقدام به خرید لوازم منزل دست دوم می کنند از این رو بازار کار سمساری های و فروشگاه های دست دوم فروشی ها رونق پیدا کرده است. البته توجه داشته باشید که در زمان خرید وسایل دست دوم حتما به سمساری های معتبر مراجعه فرمایید تا محصولی با قیمت مناسب خریداری نمایید.
گاهی ممکن است شما فروشنده باشید و نیاز دارید مکانی را برای فروش کالای دست دوم خود بیابید، در ابتدا توصیه می کنیم اطلاعاتی در باره قیمت وسایل کسب کنید تا در صورت مراجعه به فروشگاه های دست دوم فروشی، چنانچه خریدار قصد ارزان خریدن از شما را داشت متوجه شوید، برخی افراد بدون تحقیق و پرس و جو وسایل خود را به سمساری می فروشند و پس از مدتی متوجه اشتباه خود خواهند شد.

قیمت گذاری محصولات دست دوم

قیمت گذاری محصولات دست دوم

با توجه به موارد عنوان شده در زمان مراجعه به سمساری این نکته مهم را در نظر داشته باشید که شما اطلاعی از قیمت های لوازم دست دوم ندارید پس برای جلوگیری از هرگونه ضرر پیشنهاد می کنیم در ابتدا از چند سمساری قیمت محصولات مشابه را بپرسید به علاوه خرید قیمت نمونه نو را هم بررسی کنید تا در این حالت چنانچه به فروشگاه دست دوم فروشی مراجعه کردید اطلاعی از قیمت محصول داشته باشید این کار سبب می شود که وسایل دست دوم را گران نخرید و یا ارزان نفروشید.
البته پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به سمساری های معتبر و مشهور و خیال خود را از بابت کیفیت و قیمت محصول راحت کنید برخی از این سمساری ها با بهره مندی از کارشناسان حرفه ای قیمت محصول را به صورت واقعی عنوان می‌ کنند و بر اساس معیار های خاصی وسایل دست دوم را قیمت گذاری می نمایند.

10 نکته مهم برای قیمت گذاری محصولات دست دوم

همانطور که در موارد فوق عنوان شد، قیمت گذاری محصولات دست دوم توسط کارشناسان حرفه ای و بر اساس معیار های خاصی انجام می شود و دارای نکات حائز اهمیتی می باشد که این نکات شامل موارد زیر می باشند:

1. خرید از سمساری های معتبر

بدون شک یکی از مهم ترین دلایل قیمت گذاری محصولات، منبع و فروشگاه آن است، توجه داشته باشید که برخی از فروشگاه ها به دلیل شهرت و اعتبار خود محصولاتی با قیمت مناسب را در اختیار خریداران قرار می دهند، هرچند که این مورد یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید کالای دست دوم نیز به شمار می‌آید اما می ‌توان آن را در قیمت‌گذاری محصولات دست دوم نیز مؤثر دانست.
در واقع منبع فروش وسایل دست دوم می تواند عاملی تاثیرگذار در قیمت آن باشد زیرا این مکان ها اعتبار و شهرت خود را در گرو کیفیت و عملکرد درست و اصولی وسایل دست دوم می گذارند از این رو وسایل موجود در این سمساری ها دارای قیمت بالاتری هستند زیرا در زمان خرید از فیلتر های ویژه کارشناسان عبور کرده است.

2.شناسایی کالای مورد نظر

قیمت گذاری محصولات دست دوم چندان ساده نیست چرا که شما باید الگوریتم های خاصی را در این زمینه مورد بررسی قرار دهید و اینکه بتوانید کالای مورد نظر را شناسایی کنید. این امر تاثیر زیادی در قیمت‌گذاری نهایی وسیله خواهد داشت چرا که شناسایی کالا باید شامل برند، مدل، سال تولید، میزان کارایی، میزان باقیمانده گارانتی، عملکرد درست و از این قبیل موارد می باشد.

قیمت گذاری محصولات دست دوم
3.بررسی ضمانت و گارانتی کالا

از دیگر موارد تاثیرگذار در قیمت گذاری محصولات دست دوم ضمانت و گارانتی کالا است، بدون شک یکی از مهمترین معیار های خرید وسایل دست دوم داشتن ضمانت نامه و گارانتی است چرا که می تواند عمر مفید باقیمانده محصول را مشخص نماید. علاوه بر این وجود کارت گارانتی به همراه یک محصول یعنی از سال تولید آن خیلی نگذشته پس می توان مطمئن بود که وسیله همچنان می ‌تواند با قدرت عملکرد درستی از خود نشان دهد.

4.جایگزین کردن محصولات مشابه

یکی از مهم ترین دلایلی که سبب به چالش کشیدن نحوه قیمت گذاری محصولات دست دوم می شود، وجود کالا های مشابه است. برخی کالاها به دلیل منحصر به فرد بودن دارای قیمت بیشتری هستند، معمولاً کالا های لوکس و عتیقه از این قابلیت و برخوردار می باشد.
این در حالی است که در قیمت گذاری محصولات دست دوم که نمونه‌ های مشابه دارند چندان کار سختی نیست و تنها کافی است که مشخصات فنی و شناسنامه ‌ای محصولات را باهم مقایسه و قیمت واحد را انتخاب کرد این را به خاطر داشته باشید که وجود محصولات مشابه می تواند یک امر بزرگ در کاهش قیمت وسیله باشد.

5. شناسایی ویژگی های شاخص

داشتن ویژگی های شاخص در لوازم برقی دست دوم یک منبع مهم و کلیدی در قیمت گذاری محصولات خواهد بود توجه داشته باشید زمانی که قصد خرید وسایل دست دوم را دارید باید حتما مشخصات فنی آن را مورد بررسی قرار دهید و از ویژگی‌های شاخص آن مطلع شوید. به عنوان مثال در زمان خرید لوازم گرمایشی و سرمایشی توجه به میزان دمایی که به بیرون انتشار می دهند از اهمیت زیادی برخوردار است.

6. بررسی قیمت مدل های مشابه

نوسانات ارزی و تورم اقتصادی سبب شده که نتوان قیمت واحدی را برای کالاها و محصولات مشخص نمود. در زمان خرید لوازم منزل فوری از مشتری می توانید معیار را لوازم مشابه نو قرار دهید، از آن جا که محصولات مشابه نو که در فروشگاه های متفاوت هستند نیز دارای قیمت های مختلفی می باشد از این رو در زمان قیمت گذاری محصولات دست دوم لازم است پیش از قیمت گذاری به چند مدل مشابه را با هم مقایسه و قیمت های آن ها را بیابید تا بتوانید بر اساس آن قیمت کالای موجود را تعیین نمایید.

7. شناسایی برند محصولات

اعتبار و شهرت برخی شرکت ها سبب شده افراد بدون کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کالا قصد خرید آن را داشته باشد به عنوان مثال تلویزیون های ال جی، سامسونگ، سونی و غیره نیاز به تبلیغ ندارد و معمولاً افرادی که قصد خرید این نمونه کالا ها را داشته باشند بدون اینکه ذره‌ای در کیفیت عملکرد آن شک کنند محصول را خریداری می‌کنند پس یکی دیگر از مهم ‌ترین مواردی که می ‌تواند در قیمت‌گذاری محصولات دست دوم تاثیر بگذارد برند آن است هر چه برند مشهور تر باشد قیمت گذاری با نرخ بیشتری صورت می‌گیرد.

8. مقایسه قیمت نو و دست دوم

از دیگر مواردی که می ‌تواند تعیین کننده قیمت گذاری محصولات دست دوم باشد، قیمت مدل ‌های مشابه نو و دست دوم است در واقع کارشناسان حرفه ‌ای بر اساس چنین اطلاعاتی می توانند قیمت نهایی محصول را مشخص کند برای اینکار لازم است در ابتدا قیمت محصول مشابه نو را از بازار دریافت کنید سپس با توجه به قیمت سایر محصولات مشابه دست دوم و بررسی میزان تفاوت آن مبلغ واحدی را برای کالا انتخاب کرد.

قیمت گذاری محصولات دست دوم
9. در نظر گرفتن کلیه شرایط

دقت داشته باشید که تنها توجه به ویژگی ‌های بارز نمی‌تواند معیار اصلی و خوبی برای قیمت گذاری کالا باشد بلکه در زمان خرید لوازم منزل فوری می بایست کلیه ویژگی های مثبت و منفی آن در نظر گرفته شود در واقع برخی افراد ممکن است در زمان فروش کالای دست دوم مشکلات آن را عنوان نکنند و خریدار بدون اطلاع وسیله را خریداری و سپس بعد از چند روز ما با مشکلات عمده روبرو شود، پس بررسی کلیه مشکلات و عیوب کلا می تواند در قیمت نهایی آن تاثیر گذار باشد.

10.تعیین قیمت واحد

خب بر اساس معیار های عنوان شده یکی دیگر از مواردی که می ‌تواند در قیمت محصولات دست دوم تاثیر گذار باشد تعیین قیمت واحد است، این قیمت واحد بر اساس ویژگی های خاصی تعیین می شود و در صورت عدم شباهت ویژگی ها با معیار های اصلی قیمت محصول تفاوت خواهد داشت.

چرا باید از سمساری نیک بخریم؟

یکی از مهم ترین اتفاقاتی که در زمان خرید کالای دست دوم صورت می گرید، قیمت گذاری آن است. در واقع کالا های نوی که با برند های متفاوت ساخته می شوند بر اساس معیار های خاصی که شامل برند، کیفیت ساخت، عملکرد پایدار و… هستند، قیمت گذاری خواهند شد و معمولا در تمامی فروشگاه ها با یک میانگین قیمت به فروش می رسند. اما وسایل دست دوم به دلیل حذف شدن برخی پارامتر ها معیار های متفاوتی دارند، اینکه کالای مورد نظر شما چه سالی ساخته شده و یا در زمان استفاده اولیه آیا مورد تعمیر قرار گرفته است یا خیر از جمله معیار های قیمت گذاری می باشد.
اما در این بین برخی سمساری ها با ارائه اطلاعات غلط درباره محصول سعی دارند آن را با مبلغ بیشتری به فروش برسانند و به نحوی انصاف را با سود بیشتر تعویض می کنند. همین امر دلیل قانع کننده ای است که سبب می شود سمساری نیک که به عنوان یک سمساری آنلاین فعالیت های خود را آغاز کرده، به عنوان بهترین سمساری در تهران شناخته شوید.
قیمت گذاری در این سمساری کاملا عادلانه و بر اساس معیار های عنوان شده صورت می پذیرد، در واقع می توان گفت که در سمساری نیک محصولات و وسایل دست دوم توسط کارشناسان حرفه ای مورد بررسی قرار می گیرند و چنان چه تمامی معیار های عنوان شده را داشته باشند قیمت گذاری خواهند شد. البته توجه داشته باشید که قیمت عرف بازار با توجه به نوع برند و عملکرد کالا در این امر بی تأثر نخواهد بود.

نتیجه گیری

قیمت گذاری محصولات دست دوم یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید توسط افراد حرفه ای انجام شود تا بتوان لوازم دست دوم را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان گذاشت، همانطور که عنوان کردیم افراد زیادی برای صرفه جویی در هزینه ها به خرید لوازم دست دوم روی آورده اند اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با قیمت محصولات تصور می کنند که قیمت سمساری ها منصفانه است این در حالی است که بسیاری از فروشندگان کالا های دست دوم از این موضوع سوء استفاده می کننند و محصولات مورد نظر مشتریان را بدون توجه به داشتن ایراد و…. با قیمت های بالایی به فروش می رسانند.
برای پیشگیری از چنین اتفاقاتی می توانید در زمان خرید فرد آگاهی را به همراه خود داشته باید تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شود. البته گاهی برخی فروشندگان چنان از محصول تعریف می کنند که امکان تشخیص معیوب بودن آن سخت است به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با مراجعه به سمساری های معتبر خیال خود را از هر جهت راحت کنید چرا که در این مراکز کالا ها ابتدا از نظر کیفیت و عملکرد مورد بررسی قرار می گیرند و سپس برای فروش به مشتریان معرفی خواهند شد، در این میان چنانچه مشکل یا نقصی در کالا وجود داشته باشد قیمت آن کمتر خواهد شد و یا کارشناسان پیشنهاد می کنند که محصولات مشابه با کیفیت بالاتر را خریداری کنید.

سمساری-نیک

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.