عوامل نشان دهنده یک سمساری منصف چیست؟

در سال های اخیر خرید لوازم منزل فوری سبب شده که برخی افراد برای کاهش هزینه های خود به فروشگاه های دست دوم فروشی مراجعه کنند، از این رو در زمان مراجعه به این مراکز لازم است نکات مهمی را در نظر داشته باشید که از مهم ترین آن ها می توان به عدل و انصاف سمساری اشاره کرد. در واقع اگر بتوانید از سمساری های که قیمت های منصفانه دارند و عیب و نقص کالا و اجناس را صادقانه بازگو می کنند، خرید کنند. این نکات چکیده ای از تمامی مواردی است که در ادامه به توضیح مفصل در باره آن ها خواهیم پرداخت.
همچنین در ادامه ویژگی های یک سمساری منصف را نیز در اختیار شما قرار می دهیم که با توجه به آن ها می توانید از مکان های معتبر و منصف کالای مورد نیاز خود را خریداری نمایید. سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری در تهران با داشتن شرایط و ظوابط قانون مند شرایط را برای خرید منصفانه کاربران فراهم نموده است. به علاوه شما می توانید پیش از خرید با کارشناسان حرفه ای این مرکز در ارتباط باشید تا اطلاعات کامل در رابطه با کالای مورد نظر خود را کسب کنید.

سمساری منصف

بدون شک در زمان مواجه شدن با کلمه سمساری منصف این سؤال در ذهن همه ایجاد خواهد شد که این فروشگاه یا مغازه چه ویژگی و چه امتیازی نسبت به فروشگاه های مشابه دارد و چگونه می توان آن را تشخیص داد؟
لازم به ذکر است که بدانید اگر قصد خرید از فروشگاه یا سمساری های آنلاین را دارید می بایست پیش از خرید حتما از اعتبار سمساری مطمئن شوید. برای این کار می توانید در رابطه با تاریخچه سمساری و همچنین نظر کاربران اطلاعاتی را کسب نمایید و در صورت تایید شدن آن کالای مورد نظر خود را سفارش دهید.

البته این نکته تنها اعتبار سمساری را تضمین کند و در رابطه با منصف بودن آن می بایست حتماً با کارشناسان این بخش ارتباط برقرار کنید و از مواردی که در ادامه تحت عنوان عوامل نشان دهنده یک سمساری منصف معرفی می شود اطمینان حاصل نمایید.
گفتنی است یکی دیگر از مواردی که می ‌تواند نشانه سمساری منصف باشد قیمت‌گذاری کالاهای دست دوم است. بدون شک همه ما قبل از خرید وسایل و کالاهای دست دوم ابتدا به سراغ مدل ‌های مشابه نو خواهیم رفت و قیمت ‌های مختلف آن را در فروشگاه های مختلف بررسی خواهیم کرد.
اگر قیمت محصول مشابه نو و کالای دست دوم چندان متفاوت نبود، پیشنهاد می‌کنیم خرید خود را کنسل نمایید چرا که قیمت‌گذاری منصفانه یکی از مهم ترین ویژگی‌ های سمساری منصف به حساب می آید.
گفتنی است چنانچه محصول مورد نظر شما جز محصولات لوازم برقی بود نمی توانید بدون هیچ گونه تضمینی و گارانتی پس از فروش آن را خریداری کنید پس پیشنهاد می کنیم از فروشنده مهلت تست کالا در خواست نمایید و در صورت عدم توافق مجدداً از خرید هرگونه کالا از این سمساری خودداری نمایید.

سمساری منصف

 

عوامل نشان دهنده یک سمساری منصف چیست؟

با توجه به توضیحات عنوان شده در رابطه با سمساری منصف، لازم است که با ویژگی های مهم و تاثیر گذار آن نیز آشنا شوید تا بر اساس این اطلاعات بتوانید با یک انتخاب درست در جهت خرید کالای دست دوم اقدام نمایید.
گاهی ممکن است برخی وسایل از نظر شکل ظاهری مشکلی نداشته باشند و اما عملکرد آنها با اشکالاتی همراه باشد، در واقع وسیله از نظر فنی با ایراداتی همراه باشد که در این شرایط کارشناس سمساری وظیفه دارد پیش از خرید تمامی نواقص و معایب، مشخصات، مزایا و همه اطلاعات در رابطه با کالا را در اختیار خریدار قرار دهد.
در زمان خرید لوازم چوبی و مبلمان ممکن است ظاهر وسیله بسیار نو و شیک به نظر برسد اما متریال سازنده آن با مشکلاتی همراه باشد و یا مبلمان کیفیت بیان شده توسط سمساری را نداشته باشد، در این حالت یک فروشمنده عادل و منصف تمامی نواقص و معایب کالا را پیش از خرید در اختیار شما قرار می دهد.
البته برخی از سمساری ها به منظور کسب سود بیشتر تنها قصد فروش کالا را دارند. عوامل زیادی بیانگر نشانه های یک سمساری منصف است که می‌توانید با استناد بر آنها فروشگاه مورد نظر خود را بیابید این عوامل شامل موارد زیر می باشند:

 فروش عادلانه

گاهی ممکن است سمسار با علم به نقص کالا آن را خریداری نماید و با یک تعمیر یا روکش کلی مشکلات و نواقص آن را بپوشاند و  با قیمت چندین برابر به مشتریان بفروشند حتی در زمان فروش نیز از عیب و نقص صحبتی نکند. در این حالت فروشنده یک سمساری عادل و منصف تمامی مشکلات و معایب وسیله و کالا را با خریدار در میان می‌گذارد تا خریدار تصمیم گیرنده این باشد که وسیله را بخرد یا نه.
از طرف دیگر می تواند برای جلوگیری از ضرر و زیان پس از عنوان کردن نقص کالا مبلغی را تحت عنوان تخفیف در نظر بگیرد و به این ترتیب یک پوئن مثبت به همراه کالا به خریدار بدهد تا مشتری نیز از انتخاب خود راضی باشد.
اما گاهی ممکن است سمسار علاوه بر این که عیب و نقص را به مشتری اطلاع نداده، کالای خود را پس از فروش نیز تضمین نمی کنند. حتی اگر مشتری پس از اینکه کالا را خریداری و مورد استفاده قرار داد متوجه عیب و نقص آن شد و مجدداً به سمساری مراجعه کند در این حالت فروشنده به هیچ عنوان و مسئولیت کالای معیوب خود را بر عهده نمی گیرد و تنها به فکر کسب سود می باشد.

سمساری منصف

 قیمت های منصفانه

گاهی ممکن است به دلیل تنوع طلبی برخی افراد تمایل داشته باشند دکوراسیون خود را در مدت زمان کمتر از یک سال تغییر دهند تا محصولاتی که به عنوان کالای دست دوم در سمساری ها فروخته می ‌شود از کیفیت و مرغوبیت زیادی برخوردار باشند و در نگاه اول همانند وسایل نو به نظر برسند.
همین امر سبب می‌شود که برخی فروشندگان و کارشناسان سمساری از این موضوع سوء استفاده کنند و برخی وسایل و اجناس دست دوم را با قیمت بسیار زیاد به فروش برسانیم این در حالی است که در زمان خرید همان کالا از مشتری در اصطلاح ” توی سر مال می زنند” و آن را با قیمت خیلی کم خریداری می نمایند در چنین حالتی با خرید ارزان و فروش گران سود زیادی را به جیب خواهند شد که البته این ویژگی را نمی توان جزو ویژگی‌های سمساری منصف عنوان نمود.

 اجتناب از شعار های غیر واقعی

خرید بهترین لوازم دست دوم بدون هیچ نقص، نازل ترین قیمت ها را با ما تجربه کنید، کالای شما را با بیشترین قیمت خریداریم و از این دسته شعار ها یکی از مهم ترین عوامل و مواردی است که توجه به آن می توانید سمساری منصف و غیر منصف را شناسایی نمایید. در واقع مهم نیست طرف حساب شما سمساری آنلاین است یا به صورت حضوری مراجعه کرده اید، شعار بهترین سمساری منصف و عادل رضایت مشتری است.
معمولا این سمساری ها رضایت و خشنودی مشتریان را مقدم بر سود و کسب و کار خود ممی‌دانندو در واقع می توان گفت که در این سمساری ها علاوه بر رضایت مشتریان در زمان خرید کالا، حین خرید اجناس از افراد نیز قسمت های منصفانه اعلام می کنند. برخی فروشندگان با اعلام قیمت های ناعادلانه سعی می کنند اجناس را با قیمت بسیار کم خریداری و در ادامه با قیمت بالا به مشتریان می فروشند.

سمساری منصف

 مشتری مداری

از یگر مواردی که می توان به عنوان ویژگی های سمساری منصف مورد توجه قرار بگیرد، مشتری مداری فروشنده و کارشناسان است، در واقع خیلی از صاحبان این کسب و کار با هدف کسب سود بیشتر توجهی به کیفیت کالا و نیاز مشتریان ندارند و سعی می کنند به هر طریق اجناس خود را به فروش برسانند.
برای اینکه بتوانید سمساری منصف و فروشنده عادل را شناسایی کنید پیشنهاد می کنیم فروشگاه های مختلف را با هم مقایسه کنید، چرا که این مکان ها علاوه بر توجه به نیاز مشتریان با دقت به خواسته های آن های گوش می دهند و در صورت نیاز پیشنهاد های مشابه را در اختیار آن ها قرار می دهند تا بتوانند با اطلاعات بیشتر کالای مورد نیاز خود را خریداری نمایند.
با توجه به موارد عنوان شده، خرید از سمساری منصف شرایطی را برای شما فراهم می نماید که بتوانید کالا و اجناس مورد نیاز خود را به سادگی تهیه نمایید. در واقع از دیگر قوانین مشتری مداری، ارائه لیستی از هر آنچه که مشتریان می خواهند است. به بیان دیگر زمانی که به این سمساری ها مراجعه می کنید، آن ها لیستی از هر آن چه را که می خواهید تهیه و کالا های مشابه را نیز معرفی می کنند و در نهایت رضایت مشتری را مقدم به سود خود می‌دانند.

 تضمین کالا

از دیگر دلایلی که می ‌توان به یک سمساری عنوان سمساری منصف را داد تضمین کالای فروخته شده است در واقع برخی از افراد در زمان خرید از سمساری ها تصور می کنند که وجود نقص های کوچک عادی است این در حالی می باشد که سمساری ها باید سلامت کالا راه تا چند روز پس از فروش نیز تضمین کند و یا حداقل مشتری را پیش از خرید از عیب و نقص کالا هر چند کوچک، نیز آگاه سازند.
مهلت تست کالا یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید وسیله از سمساری و فروشگاه های دست دوم فروشی می باشد که در اینجا به عنوانی که از ویژگی ‌های مهم سمساری منصف مورد بررسی قرار می‌گیرد.
در این حالت فروشنده می بایست کالای خود را پس از چند روز پس از فروش نیز تضمین نماید و به خریدار مهلت تست کالا را بدهد و در صورت بروز هر گونه مشکل مسئولیت آن را قبول و یا آن با یک کالای مشابه آن را جبران کند یا هزینه ومبلغ دریافت شده را مجدداً به خریدار بازگرداند.

سمساری منصف

 

چرا سمساری نیک یک سمساری منصف است؟

همانطور که در توضیحات فوق عنوان شد یک سمساری منصف باید علاوه بر تضمین سلامت کالا تمامی اطلاعات درست را پیش از خرید در اختیار مشتری قرار دارد تا خریدار بتواند با استناد به اطلاعات و علم به نقص یا عیب کالا آن را خریداری یا از خرید آن منصرف شود به علاوه با داشتن رفتار و برخورد مناسب با مشتری بتواند شرایطی را فراهم کند که خریدار وسیله مورد نظر خود را به سادگی پیدا کند.
همچنین در صورت نداشتن کالای مورد نظر محصولات مشابه را پیشنهاد و تمامی ویژگی های آنها را عنوان کند، یک کارشناس حرفه ای با بیان چنین اطلاعاتی و در اختیار گذاشتن لیست در اختیار مشتریان شرایط را فراهم می‌کند تا آن ها بتوانند با دست باز انتخاب نمایند.
این ویژگی ‌ها در تمامی سمساری ها چه از حضوری چه سمساری آنلاین باید رعایت شود همین عوامل سبب شده که سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری در شرق تهران معرفی شده و امکان خرید تمامی لوازم را شما قرار دهد همچنین می توانید با برقراری ارتباط با گروه پشتیبانی اطلاعات کلی را در رابطه با وسیله یا کالا از کارشناسان حرفه ای این سمساری دریافت نمایید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب عنوان شده سمساری منصف دارای ویژگی ‌ها و امتیازات بارزی است که خرید از آنها می تواند خیال شما را از بابت اجناس و کالا راحت کند.
در واقع در این سمساری امنیت و احساس آرامش به شما القا می‌شود و می‌ توانید با خیال راحت وسیله و کالای مورد نظر خود را خریدار نمایید و از سلامت آنها مطمئن باشید موارد زیادی در شناخت این سمساری ها تاثیرگذار است و می توانید با کمی دقت آنها را شناسایی نماید.
البته گاهی ممکن است که مراجعه شما به صورت غیر حضوری و به سمساری آنلاین باشد در این صورت نیز می‌توانید از سمساری مهلت تست کالا و تضمین کالا را درخواست نمایید.
همچنین قیمت های آن ها را با هم مقایسه و قیمت کالای نو را نیز بررسی نمایید در چنین حالاتی شما می توانید با مقایسه قیمت ها و بررسی اطلاعات کلی در رابطه با کالاهای دست دوم و نو محصول یا وسیله مورد نظر خود را خریداری نمایید.

سمساری-نیک

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.