راهنمای خرید اجاق گاز دست دوم + نکات مهم درمورد آن

نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم می تواند تاثیر زیادی در کیفیت خرید شما داشته باشد از این رو پیشنهاد می کنیم حتما به آن ها توجه داشته باشید. در واقع خرید و فروش کالای دست دوم در سال های اخیر رونق بسیاری پیدا کرده به همین علت همه روزه شاهد حضور افراد زیادی در بازار کار سمساری ها هستیم، اما اینکه به چه فروشگاه و سمساری می توان اعتماد کرد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که برخی از این فروشگاه ها تنها به فکر فروش کالا و کسب سود می باشند و عمده محصولات آن ها از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

بر این اساس لازم است پیش از خرید هر کالای دست دوم ابتدا از اعتبار فروشگاه و سمساری اطمینان حاصل نمایید. برای کسب اطمینان و سنجش اعتبار سمساری که به آن مراجعه کرده اید را بدانید، می توانید ضمانت و مهلت تست کالا را دریافت کنید و در صورت قبول کردن فروشنده می توانید خرید خود را انجام دهید. در این میان سمساری نیک با داشتن سابقه درخشان یکی از بهترین مراکز دست دوم فروشی و همچنین به عنوان برترین سمساری آنلاین در تهران شناخته شده و می تواند محلی مناسب برای خرید کالای دست دوم به حساب آید.

نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم
خرید اجاق گاز دست دوم

همانطور که عنوان شد در سال های اخیر خرید وسایل دست دوم در تهران به یک امر عادی تبدیل شده و افراد ترجیح می دهند با خرید لوازم دست دوم در هزینه های زندگی خود صرفه جویی کنند. بر این اساس خرید اجاق گاز دست دوم امری کاملا طبیعی به حساب می آید. تنها در زمان خرید می بایست به نکات مهمی توجه کرد تا در نهایت با صرف هزینه بسیار کمتر بتوانید صاحب یک اجاق گاز دست دوم تمیز و سالم شوید.
البته دقت داشته باشید که برای خرید هر وسیله ای حتما از یک فرد حرفه ای یا متخصص کمک بگیرید، چرا که برخی کالای دست دوم با داشتن ظاهر بسیار تمیز و نو، عملکرد چندان مناسبی ندارند. به همین دلیل توجه به نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم از اهمیت زیادی برخوردار است.

نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم

یکی از مهم ترین دلایلی که سبب خرید وسایل منزل دست دوم می شود، زندگی های موقت است. به عبارت دیگر ممکن است برخی افراد به واسطه مهاجرت های کوتاه مدت شغلی، نیاز به خرید لوازم اداری و شرکت داشته باشند که در این شرایط خرید کالای نو می تواند هزینه های زیادی را برای آن ها در پی داشته باشد؛ پس می توانند با خرید نمونه های مشابه و دست دوم در هزینه های خود صرفه جویی کنند. البته گاهی نیز ممکن است به دلیل تغییر موقعیت زندگی به واسطه تحصیل در شهر دیگر نیاز به تهیه برخی لوازم دست دوم مانند خرید لوازم صوتی و تصویری ، یخچال، گاز دست دوم و… داشته باشید که از این طریق می توانید تا حد زیادی هزینه های جابجایی را کاهش دهید. اما توجه به نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم در این شرایط از اهمیت زیادی برخورد دار است که این نکات شامل موارد زیر می باشند.

نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم

 گاز مورد نظر چند شعله است

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید اجاق گاز دست دوم باید مورد توجه قرار بگیرد تعداد شعله های اجاق گاز است. در واقع تعداد شعله ها به نیاز شما بستگی دارد، اگر برای استفاده موقت نیاز به خرید این وسیله دارید پس تعداد شعله های آن نباید چندان برای شما مهم باشد چرا که به صورت موقت می خواهید از آن استفاده کنید.
در واقع اجاق گازها به صورت سه شعله، چهار شعله و پنج شعله طراحی و تولید می ‌شوند که معمولاً شعله های آن به صورت همزمان استفاده نمی ‌شود. در این صورت پیشنهاد می کنیم با خرید اجاق گاز با تعداد شعله کمتر علاوه بر رفع نیاز خود، از میزان مصرف گاز اضافی جلوگیری نمایید.

 بهترین مدل را انتخاب نمایید

مدل اجاق ‌گاز انتخابی شما یکی از نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم به حساب می‌ آید از آنجایی که معمولاً اجاق گازها به صورت رومیزی، ایستاده یا فردار طراحی و تولید می شوند پس شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود یکی از این مدل ها را انتخاب کنید.
البته توجه داشته باشید که برخی اجاق گازهای رومیزی دارای مدل های توکار و روکار هستند که معمولاً نمونه های روکار آن دارای تعداد شعله کمتر است و به دلیل داشتن وزن بسیار سبک قابلیت جابجایی و حمل و نقل را برای شما فراهم می کند. این مدل از اجاق گازها را با قیمت بسیار مناسب می توانید از سمساری ها خریداری نمایید.

 از سلامت ولو و شیرها مطمئن شوید

قطعات مختلف اجاق گاز یکی دیگر از نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم به حساب می‌آید، ولو و شیرها از مهم ترین بخش های اجاق گاز هستند که تأثیر زیادی در عملکرد و کارایی آنها خواهند داشت؛ از این رو در زمان خرید حتماً به سلامت این بخش ها دقت کنید. با وجود ظاهر بسیار ساده این بخش‌ ها، تاثیر زیادی در کیفیت و کارایی دارند و به بیان دیگر وظیفه آنها تنظیم میزان شعله اجاق گاز می باشد.

نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم

 عملکرد ترموکوپل را بسنجید

در سال‌ های اخیر پیشرفت هایی که در تکنولوژی و فن آوری وجود داشته تاثیرات مثبتی در طراحی و تولید انواع وسایل و لوازم خانگی داشته که اجاق گاز نیز از این قابلیت ‌ها بی ‌بهره نمانده و با استفاده از ترموکوپل در طراحی و تولید این محصولات می توان امنیت این وسیله را تضمین نمود.
در واقع ترموکوپل وظیفه قطع کردن جریان گاز را در زمان خاموش شدن ناگهانی شعله ها دارد به عبارت دیگر ممکن است وزش باد و ریختن آب یا غذا سبب خاموش شدن شعله های اجاق گاز شود؛ در این شرایط وظیفه ترموکوپل این است که از نشت گاز خام جلوگیری کند.
ترموکوپل با قطع کردن جریان گاز از انتشار گاز خام جلوگیری می کند و به این ترتیب می توان امنیت اجاق گاز را برای سال های زیادی تمدید نمود. سلامت ترموکوپل می‌ تواند امنیت اجاق ‌گاز را تامین نماید از این رو توجه به کیفیت و عملکرد این قطعه در اجاق گازها جزء نکات مهم در زمان خرید اجاق گاز دست دوم به حساب می آید.
همانطور که عنوان شد اجاق گازها در سه نوع رومیزی، ایستاده و فردار به بازار ارائه می ‌شوند که در زمان خرید مدل های دست دوم باید این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که می خواهید کدام مدل از اجاق گازها را خریداری نمایید. چرا که تاثیر زیادی در قیمت اجاق گاز دست دوم خواهد داشت. اگر قصد خرید اجاق گاز فردار دست دوم را دارید پس باید به نکات مهم در این زمینه نیز توجه کنید که شامل موارد زیر می باشد:

 اندازه اتاقک

یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید اجاق گاز فردار دست دوم توجه به سلامت و پاکیزگی اتاق فر است گاهی ممکن است به دلیل پخت و پز زیاد و عدم توجه به پاکیزگی اتاق فر پر از چربی باشد و در صورت تمیز کردن نیز پس از چند بار پختن غذا با بوی بدی همراه باشد؛ پس توجه داشته باشید که در صورت مواجه شدن با چنین موردی از خرید آن خودداری کنید.

نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم
 میزان حرارت شعله

از دیگر نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم کیفیت شعله فر است؛ در واقع گاهی ممکن است به دلیل خراب بودن ولو و شیر و یا کثیف بودن اتاقک و اندازه نامتناسب شعله ها اجاق گاز دست دوم دلخواه نباشد که در چنین شرایطی عملکرد اجاق گاز فردار دست دوم با مشکل مواجه خواهد شد.

 کیفیت جنس شیشه

همانطور که می‌دانید معمولاً اجاق گازهای فردار دارای درب های شیشه ای هستند که امکان بازدید از غذای داخل فر را برای افراد آسان‌ تر می‌ کند؛ اما گاهی ممکن است وجود شکستگی در این شیشه ها سبب نفوذ هوا به داخل و یا خروج حرارت از اتاقک به بیرون شود که در این صورت کیفیت و عملکرد اجاق گاز فر با مشکل مواجه می ‌شود پس توجه داشته باشید که در صورت خرید اجاق گاز فردار دست دوم حتماً به شیشه و سلامت آن دقت داشته باشید.

 طراحی بدنه

میزان حرارت شعله های فر موجب داغ شدن فضای داخلی آن می شود پس از داشتن بدنه مقاوم و با کیفیت که بتواند از خروج گرما و همچنین داغ شدن بدنه در زمان استفاده از فر جلوگیری کند از مهم ترین نکات در زمان خرید اجاق گاز فردار دست دوم می باشد.

نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم

عوامل مؤثر در قیمت اجاق گاز دست دوم

با توجه به موارد عنوان شده عوامل زیادی در قیمت اجاق گاز دست دوم تاثیر زیادی می گذارد که از مهم‌ ترین آنها می‌ توان به ظاهر کالا اشاره کرد. در واقع اولین موردی که توجه خریداران را به خود جلب می‌ کند ظاهر تمیز و بدون مشکل اجاق گاز می باشد به همین دلیل می‌ توان آن را از عنصر اصلی معرفی نمود.
در مرحله دوم فردار بودن یا نبودن اجاق گاز مورد توجه قرار می گیرد، همچنین تعداد شعله ها و کیفیت جنس بدنه اجاق گاز نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت این محصول به حساب می آیند.

نتیجه گیری

نکات مهم خرید اجاق گاز دست دوم شامل موارد عنوان شده می باشد که می تواند به عنوان یک راهنمای کامل مورد استفاده قرار بگیرد، تنها یک نکته باقی مانده وجود دارد که آن هم فروشگاه دست دوم فروشی است، اگر از سمساری آنلاین خرید می کنید علاوه بر نکات عنوان شده باید به اعتبار سمساری نیز توجه نمایید. سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری در تهران شرایطی را فراهم نموده که بتوانید با خیال آسوده کالای دست دوم را خریداری نمایید.

سمساری-نیک

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.