نکاتی که قبل از خرید وسایل عتیقه و دست دوم باید بدانیم

خرید وسایل عتیقه و دست دوم همیشه با نکات مهم همراه است که توجه به آن ها می تواند باعث انتخاب وسایل شیک و زیبا شود و عدم رعایت آن منجر به ضرر و زیان خواهد شد چرا که معمولا لوازم و وسایل عتیقه همگی از قیمت بالایی برخوردار هستند و اشتباه در این خرید بدون شک ضرر های مالی جبران ناپذیری را برای شما به همراه خواهد داشت. خرید و فروش وسایل عتیقه به صورت غیر قانونی به نوعی جرم محسوب می شود چرا که در بسیاری از این معاملات افراد سودجو راه پیدا کرده و برخی کالای بی ارزش را با مبالغ هنگفت به افراد بی تجربه خواهند فروخت.

برای خرید وسایل عتیقه و دست دوم با ارزش حتما به مراکز و فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید تا بتوانید با قیمت مناسب هر آن چه را که به دنبالش هستید، به دست آورید. سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری آنلاین در شمال تهران فعالیت ویژه ای در زمینه خرید و فروش لوازم و وسایل عتیقه و قیمتی دارد از این رو می توانید با مراجعه به آن با خیال راحت خرید نمایید، گفتنی است که این مرجع امکان خرید سایر لوازم دست دوم موجود را برای افرادی که ساکن دیگر استان ها نیز هستند، فراهم نموده چرا که این مجموعه تحت عنوان سمساری آنلاین فعالیت می کند پس بدین ترتیب امکان خرید ملزومات موجود برای افرادی غیر از تهرانی ها نیز فراهم شده است.

خرید وسایل عتیقه و دست دوم

خرید وسایل عتیقه و دست دوم

طراحی بی نظیر و تکرار نشدنی برخی از لوازم عتیقه شرایطی را فراهم نموده که افراد به دنبال خرید وسایل قدیمی باشند از این رو با مراجعه به سمساری ها در جهت خرید وسایل عتیقه و دست دوم اقدام می نمایند. برخی افراد تصور می کنند که به دلیل قدیمی بودن لوازم عتیقه و نقش و نگار خاص می توان تنها از آن ها در دکوراسیون و طراحی های داخلی کلاسیک یا سنتی استفاده نمود این در حالی است که طراحی برخی از این لوازم به گونه ای است که جایگاه ویژه در دکوراسیون های مدرن دارند.
در واقع برخی از این وسایل مخصوصا اکسسوری و دکوری ها به گونه ای ساخته شده اند که نمونه آن را در هیچ دکوراسیونی نمی توانید پیدا کنید و با وجود قدمت بالا اما طراحی جالب و مدرنی خواهد داشت. برخی دیگر نیز به دلیل داشتن رنگ های خنثی و جذاب انتخاب ایده آل برای دیگر سبک های دکوراسیون هستند از این رو نمی توان خرید وسایل عتیقه و دست دوم را تنها مختص دکوراسیون کلاسیک و سنتی معرفی نمود.

خرید وسایل عتیقه و دست دوم

از مهم ترین وسایل عتیقه دست دوم که میزان فروش زیادی دارند می توان به قالیچه و تابلو فرش های زینتی اشاره کرد که جلوه و نمای خاصی به طراحی داخلی منزل خواهد دارد. برخی از فرش ها و قالیچه ها در نگاه اول تداعی گر منازل اشرافی هستند و برخی دیگر نیز جلو و نمای کلاسیکی دارند.
دیوار کوب و تابلو های عکسی که ارزش و قیمت بالایی دارند و انتخاب ایده آل برای افرادی هستند که در نهایت زیبایی می خواهند منزلی خاص و منحصر به فرد داشته باشند. بهتر است بدانید که بشقاب های دیوار کوب ترند امسال هستند و در سبک های روستیک و سنتی حرف اول را می زنند.
دکوری و اکسسوری هایی که با داشتن طرح و نقش سنتی و گاهی به دلیل استفاده از رنگ های خنثی می توانند هم در دکوراسیون های کلاسیک و هم مدرن قابل استفاده باشند. البته برخی افراد کلکسیونی از دکوری های شیک را تنها در یک گوشه از منزل خود قرار می دهند بدون اینکه شباهت چندانی به دیگر بخش های منزل داشته باشند.
موارد عنوان شده به نحوی در دیزاین و دکوراسیون منزل یا محل کار شما تاثیر مستقیمی دارند از همین رو در زمان خرید وسایل عتیقه و دست دوم باید به نکات خاصی توجه کرد تا بتوان بهترین وسیله را با قیمت مناسب خریداری نمود.

نکاتی که قبل از خرید وسایل عتیقه و دست دوم باید بدانیم

خرید لوازم و وسایل دست دوم عتیقه همیشه حس خوبی به همراه دارد چرا که شما وسیله ای را خریداری نموده اید که کم‌نظیر و گاهی بی نظیر است به همین دلیل باید مراقبت زیادی از آن به عمل آید مخصوصا اینکه بابت آن هزینه زیادی را پرداخت خواهید کرد، همین امر سبب می شود که خرید بر اساس بودجه یکی از مهم ترین نکات به شمار بیاید.
علاوه بر مبلغی که پرداخت می کنید موارد دیگری نیز در زمان خرید وسایل عتیقه و دست دوم تاثیر گذار هستند که بر اساس آن می توان خرید مطمئنی را تجربه نمود. دقت داشته باشید که اگر در تشخیص وسایل عتیقه تبحر و مهارت خاصی ندارید حتما در زمان خرید از یک فرد آگاه کمک بگیرید، البته توجه داشته باشید که بسیاری از سمساری های معتبر و منصف به منظور جلب رضایت مشتریان همیشه در زمان فروش وسایل قیمتی و عتیقه تمامی جوانب را خواهند سنجید و از این رو می توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

خرید وسایل عتیقه و دست دوم

 

 اصل و بدل را بشناسید

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان خرید وسایل عتیقه و دست دوم باید مورد توجه قرار بگیرد شناسایی اصل و بدل آن از هم می باشد، در واقع در سال های اخیر به دلیل ورود وسایل عتیقه تقلبی به بازار شناختن اصل و بدل لوازم قدیمی و عتیقه از هم برای افرادی که تبحر خاصی در این زمینه ندارند کار بسیار سخت و تقریبا محالی است و همین امر سبب شده که توصیه کنیم در زمان خرید حتماً از یک فرد آگاه و دانا بخواهید شما را همراهی کند تا بتوانید در قبال مبلغ پرداختی، وسیله قیمتی و ارزشمند خریداری نمایید.
توجه داشته باشید که وسایل عتیقه و قدیمی در مراکز خاصی به فروش می رسند، اما چنانچه وسیله مورد نظر به سادگی در اختیار شما گذاشته شد و یا رفتار فروشنده به گونه ای مشکوک بود، از خرید آن صرفه نظر کنید چرا که معمولاً لوازم عتیقه اصل کمی سخت به دست خواهد آمد.
پس پیشنهاد می‌کنیم که از فردی که در زمینه عتیقه شناسی اطلاعات کامل دارد کمک بگیرید، البته توجه داشته باشید که با مراجعه به سمساری و فروشگاه های معتبر شرایطی را فراهم خواهد شد که بتوانید لوازم عتیقه اصل چراکه در این فروشگاه ها کارشناسان حرفه‌ای به صورت دائم فعالیت دارند و می توانید اطمینان حاصل کنید که تمامی راهنمایی های آن ها بر اساس علم و دانش از پیش آموخته خواهد بود.

خرید وسایل عتیقه و دست دوم

 به چه عتیقه هایی علاقه دارید

یکی دیگر از مهم ترین نکات در زمان خرید وسایل عتیقه دست دوم علاقه و سرگرمی شما است، در واقع برخی افراد به وسایل عتیقه و قدیمی به چشم یک نوع سرمایه‌گذاری نگاه می کند و همین امر سبب شده که کلکسیون بزرگی از لوازم عتیقه را در منزل و محل کار خود داشته باشند.
اگر شما نیز جز آن دسته افراد هستید که خرید وسایل قدیمی و عتیقه را یک نوع سرگرمی می‌دانید پیشنهاد می کنیم لوازم و وسایل را خریداری کنید که از نظر مالی ارزش زیادی داشته باشد تا در صورتی که زمانی قصد فروش آن ها را داشتید بتوانید به عنوان یک سرمایه روی آن حساب باز کنید.
البته راه دیگری نیز وجود دارد آن هم خرید لوازمی که به اصطلاح “چشم شما را گرفته باشد”، در این حالت نه تنها پول خود را صرف وسایل عتیقه می کنید که ارزش بالایی دارند بلکه می توانید از این لوازم عتیقه در دکوراسیون منزل نیز استفاده نمایید. به این ترتیب یک راه دیگر پیش روی شما باز خواهد شد و می توانید بر اساس دیگر وسایل و دیزاین داخلی منزل لوازم عتیقه مورد نظر خود را خریداری نمایید.

از ارزش آن مطمئن شوید

در یک تعریف کلی از لوازم عتیقه و قدیمی این گونه می‌ توان عنوان کرد که این وسایل معمولا از قیمت بالایی برخوردار هستند و عوامل زیادی مانند اندازه، نوع کاربرد، قدمت و ظاهر در قیمت آن ها تاثیر بسزایی خواهد داشت، پس مهم ترین نکته در زمان خرید وسایل عتیقه و دست دوم بودجه شما است.
با توجه به این که معمولاً این لوازم و وسایل دارای قیمت بالایی هستند و شما در زمان خرید باید مبلغ زیادی را پرداخت کنید حتماً ارزش و کیفیت آن را بسنجید زیرا شما بخش زیادی از سرمایه خود را برای خرید این وسیله در نظر گرفته اید که در صورت تقلبی بودن بدون شک تمامی سرمایه شما به باد خواهد رفت.

خرید وسایل عتیقه و دست دوم

 بر اساس بودجه خرید کنید

همانطور که در مورد های قبلی عنوان شد ممکن است برخی افراد خرید وسایل قدیمی و عتیقه را نوعی سرگرمی ببینند، برخی دیگر نیز با سرمایه گذاری و خرید این لوازم سعی دارند به نوعی سپرده گذاری کنند و در مورد بعدی برخی افراد تمامی دارایی خود را در جهت خرید وسایل عتیقه و دست دوم صرف می کنند که در این حالت در صورت وجود هر گونه کلاهبرداری تمامی سرمایه آن های به باد خواهد رفت.
برای پیش گیری از چنین اتفاقاتی پیشنهاد می کنیم بودجه خاصی به این قضیه اختصاص دهید تا در صورت بروز هر گونه مشکل و مسئله ای حداقل بخش کمی از پس اندازه و سرمایه شما از بین برود، البته چنانچه معاملات قیمتی و ارزشمند را در سمساری های معتبر انجام دهید نیازی به نگرانی بابت فریب خوردن نیست.

شناسایی فروشنده

در تمامی موارد فوق به این نکته اشاره شد که در صورت خرید از سمساری و فروشگاه مطمئن، می توانید اطمینان حاصل کنید که وسیله مورد نظر اصل و با قیمت منصفانه در اختیار شما قرار می گیرد، پس پیشنهاد می کنیم با کسب اطلاعات دقیق در رابطه با سوابق فروشنده یک مکان امن برای انجام معاملات خود پیدا کنید. گفتنی است که در برخی از سماری های معتبر کارشناسان حرفه ای و ماهری وجود دارد که در طول خرید و فروش لوازم قدیمی و وسایل عتیقه تمامی آن ها را کارشناسی و بررسی می نمایند و می توانید با خیال راحت خرید کنید.

خرید وسایل عتیقه و دست دوم

چرا باید از سمساری نیک خرید کنیم؟

برای خرید وسایل عتیقه و دست دوم توجه به نکات فوق از اهمیت زیادی برخوردار است البته این در شرایطی می باشد که شما از فروشگاه یا سمساری که نمی شناسید خرید کنید. سمساری نیک با داشتن سابقه درخشان یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که به دنبال خرید مطمئن هستند چرا که در این مجموعه کارشناسان حرفه ای و کارآمد در بخش فروش لوازم عتیقه و قدیمی فعالیت می کنند که با داشتن علم و آگاهی زیاد راهنمایی های لازم را به شما عنوان خواهند کرد و در واقع نیازی به داشتن تبحر در شناخت اجناس عتیقه نخواهید داشت.
سمساری نیک به عنوان یک سمساری آنلاین فعالیت های گسترده ای دارد و شما می توانید با مراجعه به وب سایت آن از وسیله مورد نظر خود را انتخاب کنید. از خرید لوازم منزل فوری گرفته تا سایل لوازم عتیقه ریز و درشت، می توانید در زمان خرید لوازم گرمایشی و سرمایشی یا سایر لوازم برقی نیز با دریافت کالا در مهلت تست از آن استفاده نمایید.

نتیجه گیری

خرید وسایل عتیقه و دست دوم همیشه یکی از چالش های بزرگ به حساب می آمده و افراد در زمان خرید نیاز به دقت و مهارت زیادی دارند از این رو به منظور جلوگیری از کلاهبرداری و متضرر شدن پیشنهاد می کنیم حتما از افراد آگاه کمک بگیرید. البته همانطور که عنوان شده، توجه به فروشنده و مرکز فروشی که به آن مراجعه می کنید نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
شما در زمان خرید هر وسیله قیمتی و عتیقه دست دوم می بایست به فروشگاه یا سمساری معتبر مراجعه نمایید چرا که آن ها سعی می کنند با فروش لوازم اصل توجه مشتریان را جلب نمایند چرا که این کار خود به نحوی بازاریابی و تبلیغات به حساب می آید. از این رو معمولا سمساری های حرفه ای و معتبر به منظور جلب توجه مشتریان و جذب مشتریان بیشتر سعی می کنند بخش جداگانه ای را به این امر اختصاص دهند و با به کار گیری نیرو و کارشناسان حرفه ای همه چیز را با توجه به روال کاری مشخص انجام دهند.
با توجه به مطالب عنوان شده، سمساری نیک به عنوان یکی از بهترین سمساری های تهران با داشتن فعالیت مفید و مستمر شرایطی را فراهم نموده که بتوان خرید وسایل عتیقه و دست دوم مطمئنی را تجربه کرد.

سمساری-نیک

شما میتوانید برای دانلود فایل pdf این مقاله اینجا کلیک کنید.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.