نکات مهم هنگام خرید یخچال دست دوم

نکات مهم خرید یخچال دست دوم نقش سازنده ای در کیفیت انتخاب و خرید شما خواهد داشت از این رو پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدامی نکات مهم آن را بررسی و محصولی با کیفیت را بر اساس آن انتخاب نمایید. از آنجایی که یخچال جز  یکی از کالای ضروری به حساب می آید پس بدون شک داشتن آن در خانه الزامی است البته توجه داشته باشید که علاوه بر لوازم خانگی، در زمان خرید لوازم اداری و شرکت نیز یخچال جایگاه ویژه ای خواهد داشت از این رو افراد در زمان خرید این وسیله دقت زیادی به خرج می دهند. گفتنی است که امروزه به دلیل تورم اقتصادی و نوسانات ارزی قیمت یخچال های تولید داخل و خارج با تغییرات زیادی همراه است از این رو برخی افراد سعی می کنند با خرید محصولات دسته دوم تا حدودی هزینه های زندگی را کنترل نمایند.
اینکه بتوانید یخچال با کیفیت و کارایی بالا خریداری نمایید مستلزم پرداخت مبالغ زیادی خواهد بود، برای پیشگیری از این اتفاق می توانید با مراجعه به سمساری های معتبر وسیله با کیفیت و خوب را خریداری نمایید. به طور کلی خرید لوازم صوتی تصویری، برقی و سرمایشی و گرمایشی مستلزم دقت بالایی است و فروشگاه مورد نظر باید از اعتبار و شهرت بالای برخوردار باشد تا بتوانید محصولات ویژه را خریداری نمایید. سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری آنلاین در تهران انتخاب ایده آل برای افرادی است که می خواهند یخچال دست دوم با کیفیت بخرند.

خرید یخچال دست دوم

بدون شک خرید یخچال نو می تواند گزینه مناسب تری باشد چرا که این یخچال به هیچ عنوان استفاده نشده و مستقیما از کارخانه به فروشگاه و سپس به دست شما رسیده که این امر یک پوئن مثبت به شمار می آید. اما گاهی ممکن است به دلایل مختلف پس انداز شما برای خرید یخچال نو کافی نباشد از این رو پیشنهاد می کنیم با خرید یخچال دست دوم با کیفیت جایگزین خوبی برای مدل های نو انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که نکات مهمی در زمان خرید  یخچال دست دوم  تاثیر گذار است که توجه به هر یک از آن ها می تواند سبب خرید کالای خوب و درجه یک شود.
از آن جایی که عمر مفید یخچال ها بین ۱۰ تا ۱۲ سال تخمین زده شده است توجه کنید که یخچال انتخابی شما عمر کوتاهی داشته باشد و به این ترتیب می ‌توانید از فواید بیشتری آن استفاده کنید اما گاهی ممکن است یخچال مورد نظر شما خراب باشد در این صورت با صرف هزینه مقرون به صرفه می توانید یک یخچال دست دوم اما با برند معتبر داشته باشید. این در حالی است که برخی برند های مشهور و معتبر دست دوم موجود در بازار با داشتن قیمت مناسب از برند های نا آشنا بهتر هستند چرا که شما نمی توانید عملکرد و کارایی برند ناشناس را تضمین کنید.

خرید یخچال دست دوم
نکات مهم هنگام خرید یخچال دست دوم

با توجه به موارد عنوان شده برای خرید یخچال دست دوم باید به نکات خاصی دقت کرد که سبب افزایش کیفیت و عملکرد کالای خریداری شده می شود، این نکات با بر اساس معیار های خاصی تعیین می شوند و شامل موارد زیر هستند:

 شناسایی کالا بر اساس نیاز

از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید یخچال دست دوم تاثیر زیادی دارد شناسایی یک کالا بر اساس نیاز است برخی افراد بدون اینکه توجهی به محل قرارگیری یخچال داشته باشند اقدام به خرید خودسرانه می کنند و در این شرایط پس از انتقال یخچال به منزل با مشکل مواجه خواهند شد.
پس در وهله اول باید جای یخچال را مشخص نمایید تا پس از خرید مشکلی برای شما پیش نیاید، در مرحله دوم مکانی که قرار است از یخچال استفاده کنید را مشخص کنید، آیا آن را برای استفاده‌های خانگی نیاز دارید یا قصد دارید از یخچال در شرکت یا محل کار استفاده کنید. ممکن است بپرسید که چه تفاوتی در این دو حالت وجود دارد باید بگوییم یخچال های دست دوم که برای منزل استفاده می‌شود باید از فضای بیشتری برخوردار باشند، چرا که شما مواد خوراکی را فریز خواهید کرد این در حالی است که مواد فریز شده در شرکت و محیط کار هیچ جایگاهی ندارند پس توجه به فضای داخلی یخچال نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

 مشخص کردن بودجه خرید

بررسی و مشخص کردن میزان بودجه اختصاصی به خرید یخچال دست دوم یکی دیگر از مهم ترین نکات می باشد، پیش از خرید لازم است که بودجه خود را مشخص نمایید و بر اساس آن در میان نمونه های مختلف محصولات دست دوم به دنبال یخچال با کیفیت و خوب باشید.
در این شرایط می‌ توانید از مدل های مختلف تولید شده هر برند چند مورد را انتخاب و در نهایت آن را که به میزان بودجه شما نزدیک تر است انتخاب و خریداری نمایید. البته توجه داشته باشید که بر اساس بودجه ای که در نظر گرفته اید می توانید کالا های با کیفیت تری را خریداری کنید، یعنی هرچه بتوانید مبلغ بیشتری را به این امر اختصاص دهید می‌ توانید یخچال دست دوم بهتری خریداری کنید.
البته به این نکته توجه داشته باشید که شما مبلغ زیادی را برای خرید یخچال هرچند دست دوم پرداخت می کنید پس توجه به کیفیت و عملکرد آن حائز اهمیت است و اگر بتوانید مبلغ بیشتری را به این امر اختصاص دهید بدون شک می توانید از کیفیت و عمر مفید بیشتر کالا بهرمند شوید، به علاوه امکان خرید برند های معتبر نیز فراهم می باشد.

خرید یخچال دست دوم

 بررسی تجارب دیگران

خرید لوازم دست دوم به نوعی یک ریسک به حساب می‌آید چرا که شما نمی دانید پیش از این وسیله در کجا و به چه شکلی مورد استفاده قرار گرفته و همین امر سبب شد که استفاده از تجارب دیگران جز مهم ترین نکات در زمان خرید یخچال دست دوم باشد. در واقع پیش از خرید می توانید با دوستان یا آشنایان خود مشورت کنید و از کسانی که قبلاً این کار را انجام داده‌اند مشورت‌ های دریافت نمایید تا بر اساس آن بتوانید یک وسیله کاربردی و مفید را خریداری کنید.
یکی از مهم ‌ترین مواردی که می ‌تواند در خرید یخچال دست دوم نیز تأثیر گذار باشد فروشگاه مورد نظر است، برای این کار نیز می توانید با دوستان خود مشورت کنید و از آن ها آدرس یک فروشگاه یا سمساری معتبر را دریافت کنید. برخی سمساری ها به دلیل کسب سود بیشتر توجه به نیاز مشتری ندارند و با بهرمندی از روش های فن بیان تنها اقدام به فروش کالا خواهند کرد، بدون اینکه توجهی به کیفیت و کارایی وسیله داشته باشد.

 کسب اطلاعات دقیق از مشخصات فنی

داشتن یک سری اطلاعات از عملکرد و کارایی یخچال دست دوم می تواند در تصمیم شما برای خرید آن تاثیر گذار باشد اینکه یخچال در چه سالی تولید شده چه میزان از عمر مفید آن باقی مانده است نیز بسیار حائز اهمیت است. آیا یخچال دارای سیستم خنک‌کننده است و میزان خنک‌کنندگی آن به اندازه است یا نیاز به تعمیر دارد؟عملکرد سیستم تهویه یخچال به چه شکلی است؟ آیا می ‌تواند از تجمع بوی غذا یا سایر میوه ها در یخچال جلوگیری کند؟
درب های یخچال نیز یکی از مهم ‌ترین مواردی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، چرا که باز بودن درب ها یا کامل بسته نشدن آن می ‌تواند از ایجاد خنکی و سرما در یخچال جلوگیری کند به همین دلیل سعی کنید در زمان خرید یخچال این مورد را مورد بررسی قرار دهید.
برای بررسی سلامت در ها می توانید از یک کاغذ استفاده کنید آن را لای درب ها بگذارید؛ ببندید. پس از بسته شدن در کاغذ را بکشید اگر این کار به سادگی انجام شده پلاستیک های محافظ در مشکل دارند و باید تعویض شوند.

خرید یخچال دست دوم

 بررسی موارد کلی تر

علاوه بر مشخصات فنی یک سری موارد دیگر وجود دارد که اطلاع از آنها می ‌تواند تاثیر زیادی در خرید یخچال دست دوم با کیفیت داشته باشد از این رو لازم است پیش از خرید این اطلاعات را به دست آوردید اطلاعات کلی در رابطه با مالک اصلی یخچال، اگر فروشنده مالک اصلی باشد می توانید مطمئن شوید که یخچال از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است، چرا که فرد مالک اطلاعات زیادی در رابطه با نحوه عملکرد آن خواهد داشت و می ‌تواند اطلاعاتی درباره نقص یا نقاط قوت را در اختیار شما قرار بدهد.
توجه به ظاهر کالا نیز بسیار حائز اهمیت است برای این کار بررسی کنید دستگیره ها سالم باشد یا قفسه های داخلی یخچال کامل تکمیل و محکم سر جای خود قرار گرفته باشد، همچنین رنگ و بوی یخچال را نیز مورد بررسی قرار دهید و از سلامت آن مطمئن شوید. در پایان لازم است که از فروشنده گارانتی یخچال را دریافت کنید، اگر یخچال گارانتی داشته باشد می توانید مطمئن شوید که عمر مفید باقیمانده آن چه میزان است و با خیال راحت می توانید یخچال را خریداری کنید.

نتیجه گیری

همانطور که عنوان شد، خرید یخچال دست دوم به عوامل و نکات خاصی بستگی دارد، اینکه یخچال مورد نظر شما در چه رنج قیمتی است و ساخت کدام برند می باشد نیز حائز اهمیت است اما دقت کنید که فروشگاه و سمساری که قصد خرید از آن را دارید نیز بسیار مهم است. سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری در تهران شرایطی را فراهم می نماید که بتوانید ایمن و مطمئن خرید کنید.

سمساری-نیک

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.