مزایا و معایب خرید تشک دست دوم

خرید تشک دست دوم یکی از پر تکرار ترین روش هایی است که در فروشگاه های دست دوم فروشی و سمساری ها صورت می پذیرد. در واقع در سال های اخیر مراجعه به سمساری برای خرید لوازم دست دوم از اهمیت زیادی برخوردار است از این رو فروشگاه های بزرگ با ارائه محصولات شیک با قیمت کمتر، کسب و کار پول سازی را برای خود فراهم نموده اند. تشک های دست دوم یکی از کالا های پر فروش به حساب می آید که خرید آن مزایا و معایب زیادی را به همراه دارد و از مهم ترین نکات در زمان خرید تشک دست دوم فروشگاه ارائه کننده است. سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری آنلاین در جنوب تهران شرایطی را فراهم نموده که افراد بتوانند با خیال راحت اجناس دست دوم را خریداری نمایند بدون اینکه نگران عواقب بعدی آن باشند.

خرید تشک دست دوم

همانطور که عنوان شد یکی از پر تکرار ترین و پر فروش ترین وسایلی که در انواع سمساری و فروشگاه های دست دوم مورد معامله قرار می گیرد تشک های تخت خواب است که به دلیل داشتن کیفیت بی نظیر در ساخت از محبوبیت زیادی برخوردار هستند در واقع تشک ها نقش زیادی در کیفیت خواب افراد نیز دارند، از همین‌ رو مشتریان معمولاً به دنبال تشک هایی با کیفیت و نرم خوب در عین حال با قیمت مناسب هستند.

خرید تشک دست دوم

در زمان خرید تشک دست دوم نکات زیادی است که باید به آن توجه کنید، این نکات شامل موارد زیر می باشند:
 بررسی ظاهر تشک

 اطمینان از سلامت فنر ها

 بررسی دوخت و چهار چوب آن

 مقایسه قیمت با نمونه نو

 بررسی تشک از نظر نظافت

 اطمینان از نبود حشره

توجه داشته باشید که رعایت و بررسی هر یک از موارد فوق می تواند تاثیر زیادی در کیفیت خرید شما داشته باشد. علاوه بر این خرید این نوع کالاها مزایا و معایب زیادی را به همراه دارند که در انتخاب شما تاثیر گذار می باشد.

مزایا و معایب خرید تشک دست دوم

همانطور که عنوان شد نکات مهمی در زمان خرید تشک دست دوم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید به علاوه خرید این نوع کالا مزایا و معایب زیادی را به همراه دارد که بر اساس آن ها می توانید تصمیم نهایی را در رابطه با خرید محصول بگیرید.

خرید تشک دست دوم
مزایای خرید تشک دست دوم

 کمک به کاهش زباله

از مهم ‌ترین مواردی که می ‌توان آن را جزء مزایای خرید تشک دست دوم عنوان کرد حفظ محیط زیست است. در واقع گاهی اوقات برخی افراد پس از استفاده چند ساله از یک وسیله آن را به عنوان وسایل بلا استفاده معرفی و به محل های دفن زباله منتقل می کنند، این درحالی است که عمر مفید کالا همچنان تمام نشده و می ‌توان استفاده ‌های بهینه تری از آن داشته باشند.
می ‌توان آن را با قیمت مناسب به سمساری یا فروشگاه های دست دوم فروخت و یا با نمونه ها مشابه اما نو تعویض کرد. تشک های دست دوم از این نوع مواردی هستند که می‌ توان آن را جزء لوازم دست دوم به فروشگاه های لوازم دست دوم فروشی انتقال داد.

 ایجاد تغیرات در دکوراسیون

تغییرات دکوراسیون و طراحی داخلی منزل یکی از اقداماتی است که در برخی منازل به دلایل مختلف مانند تنوع طلبی ساکنین هر ساله یا هر چند سال یکبار اتفاق می افتد بر این اساس ممکن است برخی کالا ها به فروشگاه ها یا سمساری های دست دوم فروخته شود که عمری کمتر از یک سال داشته باشد و با وجود نو بودن جز کالاهای دست دوم قرار می گیرد.
این اقدام می ‌تواند یکی از بهترین و مهم ترین مزایای خرید تشک های دست دوم باشد چرا که افراد دیگر می توانند به سمساری ها مراجعه کرده و تشک های نویی که عمر کمتر از یک سال دارند را با قیمت بسیار مناسب و کمتر خریداری نمایند البته توجه داشته باشید که در زمان خرید تشک حتماً نکات عنوان شده در مطالب فوق را رعایت کنید.

 خرید به قیمت مناسب

در سال های اخیر به دلیل تورم اقتصاد و نوسانات قیمتی خرید کالای نو به یک امر بسیار دشوار تبدیل شده و از این رو برخی افراد سعی می‌کنند با مراجعه به سمساری و خرید کالا های دست دوم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.
در واقع خرید تشک های دست دوم نیز یکی از این موارد است که می‌تواند شرایطی را فراهم کنند تا بتوانید با صرف هزینه کمتر محصول تقریباً نو و با کیفیتی را داشته باشید.
گاهی ممکن است برای اتاق خواب خود نیاز به تشک نداشته باشید و خرید شما صرفا برای پر کردن اتاق مهمان باشد از این رو می توانید با صرف هزینه کمتر تشک های دست دوم را خریداری و به صورت بسته بندی نگهداری کنید تا در زمان لازم از آن استفاده نمایید.

خرید تشک دست دوم

معایب خرید تشک دست دوم

علاوه بر موارد مذکور به عنوان مزایای خرید تشک دست دوم گاهی ممکن است خرید این کالا مشکلاتی را به همراه داشته باشد که در دسته معایب خرید تشک دست دوم قرار می‌گیرند.
این معایب می تواند عواقب بدی را به همراه داشته باشد و برای جلوگیری از آنها لازم است در زمان خرید تشک حتما به نکات مذکور توجه نمایید، خرید این کالا شامل موارد زیر می باشد.

 عدم تضمین سلامت

در سال ‌های اخیر به دلیل ورود سمساری آنلاین به جزئی و امکان خرید های غیر حضوری ممکن است برخی افراد در تمامی وسایل و کالای مورد نیاز خود را به روش اینترنتی انجام دهند، این اقدامات تنها در صورتی که سمساری مورد نظر از اعتبار و شهرت زیادی برخوردار باشد امکان‌پذیر است.
ممکن است به برخی سمساری های آنلاین مراجعه کرده و با دیدن تصاویر تشک های دست دوم فریب ظاهر زیبا و آراسته آنها را بخورید و اقدام به خرید کنید.
توجه داشته باشید که تصاویر نمی تواند گویای همه چیز باشد از همین رو خرید آنلاین تشک دست دوم یکی از مواردی است که به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که شما نمی‌توان بر اساس گفته ‌های فروشنده یا تصاویر از راحتی و سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

خرید تشک دست دوم
 امکان حشره زدگی تشک

خرید از سمساری امکان شناسایی صاحب قبلی کالا را برای شما غیر ممکن می سازد به همین دلیل خرید تشک آن هم از نوع دست دوم به نوعی یک ریسک به حساب می آید چرا که شما صاحب قبلی آن را نمی شناسید و گاهی ممکن است به دلایل عدم نظافت به موقع تشک مملو از ساس یا حشره باشد که تا زمانی که روی تشک نخوابید متوجه این موضوع نخواهید شد.

 عمر مفید کم

با توجه به اینکه کالای دست دوم تقریباً بخشی از عمر مفید خود را سپری کرده پس بدون شک تشک های دست دوم می توانند کیفیت محصولات نمونه‌های مشابه نو را داشته باشد از این رو برخی از تشک ها که در سمساری ها به فروش می رسند دارای نرمی و لطافت اولیه نیست و نمی‌توان انتظارات زیادی از آن داشت.

خرید تشک دست دوم

چرا باید از سمساری نیک خرید کنیم؟

با توجه به نکات مهم در زمان خرید تشک دست دوم و همچنین مزایا و معایب این اقدام لازم است بدانید که اگر قصد خرید تشک های دست دوم را دارید می‌ توانید به روش‌ های متفاوت اقدام نمایید.
این روش ها شامل مراجعه به اپلیکیشن ها یا نرم افزارهای طراحی شده، یا می توانید از طریق آگهی های روزنامه یا سایت اقدام نمایید. یکی از فواید مراجعه به وب سایت سمساری های آنلاین امکان برقراری ارتباط با مالک قبلی است به این ترتیب می توانید از کیفیت و سلامت کالا اطلاعات بیشتری کسب کنید.
اما گاهی این ارتباط امکان‌پذیر نیست و شما تنها بر پایه ی شهرت سمساری خرید خود را انجام خواهید داد. سمساری نیک یکی از معتبر ترین است و شما می توانید برای خرید لوازم چوبی و مبلمان، خرید لوازم منزل فوری و خرید دیگر کالاهای مورد نیاز به این سمساری مراجعه کنید.
از عمده دلایلی که سبب شده سمساری نیک به عنوان بهترین سمساری در تهران شناخته شود کیفیت کالا و اجناس آن می باشد. به عنوان مثال در زمان خرید تشک می توانید اطمینان حاصل کنید که اجناس در این سمساری پیش از فروش کاملاً بررسی می‌ شوند و از تا از سلامت و کیفیت آن اطمینان حاصل نشود به هیچ عنوان در معرض دید مشتریان قرار نمی گیرد.

نتیجه گیری

همانطور که در مطالب فوق عنوان شد، خرید تشک دست دوم و اطمینان از سلامت آن پیش از خرید از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. بهتر است واقع بینانه به این قضیه نگاه کنید، بر چه اساس می توان مطمئن بود صاحب قبلی تشک کلیه موارد بهداشت و نظافت تشک را رعایت کرد؟ بدون شک این مورد یکی از موانع اصلی خرید کالای دست دوم به حساب می آید اما برای رفع این مانع پیشنهاد می کنیم با مراجعه به سمساری های معتبر از سلامت و نظافت کالا مخصوصا تشک اطمینان حاصل کنید. سمساری نیک یکی از بهترین سمساری های آنلاین در تهران است که به دلیل داشتن سابقه درخشان توانسته نظر و توجه کاربران زیادی را به خود جلب نماید.

سمساری-نیک

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.