سمساری در ایران

سمساری در ایران

در حقوق تجارت به تجارتی که به خرید و فروش تجهیزات دست دوم می‌پردازد، سمساری می‌گویند. به طور کلی در تعریف کالای درجه دو می‌توان گفت کالایی است که قبلا توسط فرد جدیدی خریداری شده و برای مدتی از آن استفاده شده و پس از مدتی در اختیار دیگران قرار می‌گیرد. پولی یا رایگان. فردی که نقش رابط را ایفا می‌کند باید مهارت کافی در قیمت گذاری داشته باشد تا هم به سود معقولی برسد و هم بتواند مشتری را در سطح بالایی از رضایت نگه دارد. رضایت مشتری در یک کلمه به معنای بازگشت و معرفی آن فروشگاه به سایر دوستانش است.

سمساری مکانی است که در آن اجناس دست دوم خرید و فروش می‌شود.

سمساری در ایران

چگونه یک سمساری خوب پیدا کنیم؟

برای اینکه به خریدار، که کالای شما را به هر طریقی خریداری می‌کند اعتماد کنید، باید بهترین دلال را به صورت حضوری یا آنلاین جستجو کنید. با جستجو و دقت می‌توانید مجرب ترین مراکز خرید و فروش اجناس دست دوم را بیابید و در برخی موارد قصد تهیه کالاهای دست دومی را دارید که همچنان در فضای مجازی قابل استفاده هستند. فضای مجازی را منتشر می‌کنند تا به بهترین شکل ممکن در اختیار مشتریان قرار گیرند. یکی از مواردی که در یافتن یک مرکز خرید دست دوم خوب باید مورد توجه قرار گیرد، میزان سابقه ای است که این مرکز دارد.

اکثر مردم حداقل یک بار خرید یا فروش کالاهای دست دوم را تجربه کرده‌اند. هنگامی که شما نیاز به خرید یک محصول با قیمت مناسب دارید یا نیاز به تغییر یکی از اثاثیه منزل، محل کار یا فروشگاه خود دارید، اولین گزینه ای که به ذهن شما می‌رسد مراجعه به سمساری است. برای رفتن به سمساری، به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران یا تبریز، باید زمان و هزینه زیادی صرف کنید که ممکن است حتی برای برخی از ما سخت و پرهزینه باشد. دیگر نیازی به نگرانی برای حل این مسئله نیست، زیرا فروشگاه سمساری‌نیک با تماس تلفنی این امکان را در اختیار شما قرار داده است، نمایندگان فروشگاه سمساری‌نیک در کوتاه ترین زمان ممکن، در هر کجای شهر که باشید، به محل شما خواهند آمد. از سمساری عطایی نیک کالا با قیمت مناسب بخرید.

مزیت های خرید جنس دست دوم

خرید کالاهای دست دوم همیشه بد نیست. این عمل با مزایایی نیز همراه است. در ادامه به بررسی این مزایا می‌پردازیم.

1. قیمت مناسب

مهمترین مزیت خرید این نوع تجهیزات و لوازم جانبی قیمت آنهاست. لوازم خانگی دست دوم از نظر قیمت با وسایل نو تفاوت زیادی دارند. بنابراین در برخی موارد انتخاب اصلی مردم، خرید این نوع کالاها است.

2.کیفیت اجناس دست دوم

دلایل مختلفی مانند تورم، گرانی مواد اولیه و … باعث شده است که کالاهای جدید دوام و کیفیت کالاهای قدیمی را نداشته باشند. برای خرید کالای دست دوم برای محصول بهتر می‌توانید هزینه کمتری بپردازید. اما برای خرید محصول جدید، باید قیمت بالاتری را با کیفیت پایین تری پرداخت کنید.

 

سمساری در ایران

3.تنوع داشتن

همانطور که گفتیم خرید لوازم دست دوم از کالاهای جدید قیمت کمتری دارد. این امر باعث می‌شود افراد بتوانند آنها را راحت تر جایگزین کنند. دور انداختن وسایل از کسالت جلوگیری می‌کند.

به عنوان مثال، هنگام خرید یک مبلمان دست دوم، تا زمانی که هزینه آن را نپردازید، نیازی به استفاده از آن برای سال‌ها نیست، تا که این هزینه جبران شود. به همین دلیل می‌توانید پس از مدت کوتاهی آن را با مبلمان جدید تعویض کنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که لوازم و لوازم جانبی، اعم از لوازم خانگی و الکترونیکی خریداری می‌کنید، خیلی زود حوصله تان سر می رود، از خرید لوازم دست دوم غافل نشوید. البته به شرط خرید از افراد یا مکان های معتبر.

4.کمک به کاهش قیمت کالاهای نو

بازار فروش بر اساس عرضه و تقاضا است. زمانی که میزان خرید از دلال ها افزایش می‌یابد، تقاضا برای برخی کالاها، ناخواسته کاهش می‌یابد. بنابراین قیمت این دستگاه ها در بازار فروش کاهش می‌یابد.

5.جلوگیری از خروج ارز در کشور

هر ساله ارز زیادی برای خرید لوازم خانگی یا برقی و … از کشور هزینه می‌شود. اگر خرید وسایل دست دوم به یک فرهنگ تبدیل شود از خروج ارز جلوگیری می‌کند.

 ایراد و معایب های خرید کالا دست دوم

این روش خرید، مزایای زیادی دارد. نمی‌توان گفت که کالاهای دست دوم اغلب غیرقابل استفاده هستند. بسیاری از این کالاها برای مدت بسیار کوتاهی مورد استفاده قرار گرفته اند. اما فقط به این دلیل که خریدار، مالک آنها نیست، به عنوان کالای استوک یا دست دوم فروخته می‌شوند. به طور کلی نمی توان گفت که خرید لوازم دست دوم مشکلی ندارد.

1. ظاهر قدیمی

با این حال، خرید از یک کارگزاری مزایای خود را دارد. اما چنین کالاهایی هرگز شبیه یک دستگاه جدید نیستند. البته ممکن است استثنائات شامل کالاهایی باشد که به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما به طور کلی این وسایل اغلب ظاهر جدید و مرتبی ندارند.

سمساری در ایران

2. جنس دوم استهلاک بالایی دارد

در بین کالاهای دست دوم، کالاهای تمیز و مرغوب را می توان یافت. اما این کالاها استهلاک بالایی دارند. ممکن است به سرعت خراب شوند.

3. زوال زودرس

ممکن است هنگام خرید تجهیزات دست دوم یا پس از چندین بار تست از کیفیت دستگاه راضی باشید. اما بسیاری از این کالاها به خصوص کالاهای برقی ممکن است پس از مدت بسیار کوتاهی آسیب دیده و نیاز به تعمیر داشته باشند. خرید چنین وسایلی مانند خریدن هندوانه است و خوب و بد آن را نمی‌توان از نظر ظاهری تشخیص داد.

4. کاهش تولید کارخانه های داخلی

با گسترش فرهنگ خرید لوازم دست دوم، تقاضا برای لوازم جدید کاهش یافته است. در نتیجه کارگاه ها و کارخانه هایی که برخی تجهیزات تولید می‌کنند با کاهش تقاضا مواجه خواهند شد. این امر باعث کاهش تولید این کارخانه ها و در نهایت ورشکستگی آنها می‌شود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را با اصول و نحوۀ کار سماری‌ها، به طور کلی آشنا کنیم. اما در نهایت قصد داریم با ارائه یکی از گروه های خوب در این زمینه، کار را برای شما راحت کنیم. سمساری عطایی نیک یکی از مجموعه های پیشرو و با تجربه در این زمینه می‌باشد که امکان ارائه خدمات به صورت حضوری و غیرحضوری را برای شما فراهم کرده است. که در هر زمان و مکان می‌توانید با خیالی آسوده از این امکانات استفاده کنید.

از همراهی شما با شرکت سمساری‌ نیک در مطالعه این مقاله سپاس گزاریم.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.