15 روش آسان برای انتخاب مبل شرکت

همانقدر که چیدمان صحیح تاثیر خارق العاده ای  بر روحیه  افراد دارد، چیدمان اشتباه و غیر اصولی می تواند فرد را بدون آنکه دلیل آن را بداند کم انرژی کند بنابراین نحوه ی چیدمان نیاز به مطالعه یا کمک گرفتن از طراحان داخلی دارد از این رو در این نوشته می خواهیم با روش های آسان انتخاب مبل آشنا شویم.

در طراحی و چیدمان مبلمان محل کار بی پروا باشید

در این نوشته سعی شده به شما گفته شود که چه‌طور چیدمان را انجام دهید که مبلمان بصورت شناور در اتاق باشند و فوق العاده شیک بنظر بیایند،لازم است ک در فرآیند طراحی دکوراسیون بی پروا باشید،در چیدمان مبلمان برای آدم‌های ترسو جایی نیست(سمساری‎‌نیک).

توجه داشته باشید که داشتن اتاق  بزرگ به این معنی نیست که باید مبلمان خیلی بزرگی داشته باشید. در عوض اگر اتاق بزرگی دارید آن را به محیط‌های کوچک‌تری تقسیم کنید تا به‌جای یک نشیمن بزرگ، دو نشیمن دنج و صمیمی ایجاد کنید.قرارهای بالای ده نفر خودبه‌خود به جمع‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شوند، بنابراین مبل‌ها را کنار هم بچینید.

نقطه کانونی را بیابید:

یکی از نکات کلیدی، چیدمان مبلمان حول نقطه کانونی می باشد،نقطه کانونی قسمتی از فضا می باشد که همه نگاه ها  را در همان لحظه اول به خود جلب می کند. نقطه کانونی به شما امکان ایجاد محوریت می دهد که بتوانید مبلمان خود را حول آن بچینید که به خودی خود  باعث ایجاد نظم نیز می شود به هیچ وجه قدرت نقطه کانونی را دست کم نگیرید. در بعضی مکان ها نقطه کانونی برای مثال اگر پنجره ی بزرگ و پر نوری باشد خود را خیلی سریع نشان می دهد اما در بعضی مواقع احتیاج می باشد که نقطه کانونی را خودتان ایجاد کنید.

15 روش آسان برای انتخاب مبل شرکت – خدمات

بین دیوار و مبل ها فاصله ایجاد کنید:

بزرگی محیط برای شما تعیین می کند که تا چه میزان می توانید بین مبل و دیوار فاصله در نظر بگیرید در محیط های کوچک هم بهتر است فاصله ای بین مبل تا دیوار قائل شوید. برخلاف چیزی که به نظر می رسد، فاصله ی ایجاد شده بین دیوار و مبل باعث بزرگتر نشان داده شدن فضا می شود.

نشیمن‌های کوچک را فراموش نکنید

فرقی ندارد مساحت اتاق شما چقدر است. سعی کنید طوری چیدمان کنید که در کنار قطعات اصلی و بزرگ مبلمان جایی هم برای استفاده از صندلی‌های کوچک‌تر باشد  این صندلی‌ها  برای زمانی که مهمانان زیادی دارید، کارآمد می باشند.

هر ست مبلی را چطور چیدمان کنیم؟

حالا نوبت این است که بدانیم بهترین چیدمان و مبلمانی که به آن احتیاج داریم کدام است:

1. یک جفت مبل

این ترکیب هم ساده و شیک و هم فضای نشستن کافی برای عده‌ی زیادی از افراد را فراهم می‌کند. یک جفت کاناپه که روبه‌روی هم هستند برای اتاق‌های نقشه آزاد و بزرگ فوق‌العاده است، چون فضا را تقسیم می‌کند و بنظر می رسد برای اتاق‌های باریک هم بهتر از دیگر مبل‌ها جواب دهد.

1. یک مبل + 2 صندلی

اگر این مدل مبل‌ها را دارید، چیدمان را با کاناپه‌ای بزرگ شروع کنید و بعد یک جفت صندلی یا مبل تک اطراف آن بگذارید. احتمالا این رایج‌ترین شیوه است و تقریبا در تمام اتاق‌ها قابل استفاده است. خوبی این چیدمان این است که می‌توانید ابعاد صندلی تک را متناسب با اندازه اتاق انتخاب کند.

اگر فضای زیادی دارید، صندلی راحتی بزرگی را انتخاب کنید. برای فضاهای نشیمن جمع‌وجورتر، صندلی‌های صاف و ایستاده  بهتر هستند.

3. یک مبل + 2 صندلی جهت دار

در بعضی اتاق‌ها، ممکن است نتوانید دو صندلی را درست روبه‌روی کاناپه بگذارید، اما اشکالی ندارد. در عوض، صندلی‌هایتان را در جهتی قرار دهید که گذر کردن از اتاق راحت‌تر شود.

4. 2 مبل + 2 صندلی نامتناسب

اگر فضای بزرگی دارید اما با این حال باید جاهای زیادی  را  برای عبور خالی بگذارید، دو کاناپه را به صورت قائم کنار هم قرار دهید و دو صندلی در اندازه‌های متفاوت در ضلع چهارم بگذارید. این چیدمان فضای زیادی از اتاق را برای رفت‌وآمد خالی می‌کند. همچنین گنجایش شش تا هشت نفر را دارد و ترکیب مبلمان برای گپ‌وگفت مناسب است.

5. یک مبل + 4 صندلی

اگر فضای بزرگی دارید، دو جفت صندلی که بتوان آن‌ها را به شکل u کنار هم قرار داد پیشنهاد خوبی است.

6. تقسیم کننده های بسیار بزرگ

اگر فضای شما بزرگ است، یک دست مبل جداکننده‌ بزرگ بهترین انتخاب است .  در بسیاری مورارد مبل جداکننده بهترین راه حل است.

مبلمان راحتی شیک ،از نحوه انتخاب تا خرید

7. مبل + صندلی گردان

موارد بسیاری پیش می‌آید که باید به اتاق صندلی اضافه شود اما نمی‌توان همه‌ی صندلی‌ها را رو به نقطه کانونی اضافه کرد  راه حل ما در این موارد صندلی چرخان است

8. مبل + دو صندلی نامتناسب

در بعضی موارد، صندلی‌های ناهماهنگ گره‌گشا هستند. در اتاقی که ورودی‌های متعدد دارد مبلمان ناهماهنگ به چشم نمی‌آید.

9. مبل + 2 صندلی + مبل

فضاهایی که سالن نشیمن یکپارچه دارند را خیلی خوب می‌توان چیدمان کرد. در این بین نیمکت یک گزینه جذاب است. نیمکت راهی فوق‌العاده برای متفاوت جلوه دادن یک اتاق است. بدون اینکه دید شما را محدود کند.

10. مبل + 2 نفر + صندلی اضافه

. فراموش نکنید بدون توجه به کوچک بودن اتاق، همیشه می‌توانید یک صندلی دیگر به چیدمان  اضافه کنید.

11. جداکننده + 2 صندلی ناهماهنگ

در بیشتر کاناپه‌ها، فقط دونفر به راحتی روی آن می‌نشینند، اما مبل جداکننده به راحتی تا سه نفر را روی خودش جای می‌دهد. به همین دلیل، اگر فضای شما خوش نقشه باشد، یک جداکننده سه نفره معقول‌ترین راه است. یک جفت صندلی را درست روبه‌روی مبل جداکننده‌تان بگذارید و ببینید که دیگر مشکلی ندارید!

12. یک مبل + 2 صندلی + 2 صندلی

کاناپه‌ کوچک یا لاوسیت (مبل‌ دونفره) به دلیل چندکاره بودنش گزینه‌ای خوب برای اضافه کردن به مجموعه مبلمان‌تان است.

13. یک مبل + یک مبل + دو صندلی

کاناپه‌ کوچک یا لاوسیت (مبل‌ دونفره) به دلیل چندکاره بودنش گزینه‌ای خوب برای اضافه کردن به مجموعه مبلمان‌تان است. می‌تواند با یک کاناپه جفت شود، در راهرو استفاده شود یا در فضاهای کوچک به عنوان نشیمن اصلی به کار رود.

14. جداکننده + صندلی یک نفره + 2 صندلی اضافه

بیشتر اتاق‌ها مستطیلی شکل هستند، بنابراین چیدمان مستطیلی فضا  طبیعی‌ترین حس را ایجاد می‌کند. اگر مبلی به عنوان جداکننده دارید،با اضافه کردن یک صندلی راحتی در ضلع چهارم  شکل مستطیلی اتاق را کامل می‌کنید و اجازه می‌دهید به راحتی در اتاق نشیمن حرکت کنید.

15. یک نیمکت + 2 صندلی

در فضاهای بسیار کوچک، از خیر کاناپه بگذرید و به جایش از نیمکت استفاده کنید. این کار به شما اجازه‌ حرکت آزادانه را می دهد.

امید است که مطالب گردآوری شده در این مطلب مفید واقع شده باشد و راهکاری مفید برای شما عزیزان باشد.

از همراهی شما با شرکت سمساری‌ نیک در مسیر مطالعه این مقاله سپاس گزاریم.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.