10 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که در بین دوستان و خانواده به خوش سلیقه‌ای معروف هستید و مورد ستایش شما قرار می‌گیرید؟ آیا عاشق تزیین اتاق‌ها و چیدمان مبلمان و دکوراسیون هستید؟ اگر پاسخ این سؤالات مثبت است، بعید نیست که بتوانید یک طراح داخلی شوید. البته زود هیجان‌زده نشوید! قبل از انتخاب شغلی که مسیر زندگی شما را تغییر می‌دهد، باید نکاتی را در مورد آن بدانید. طراحان داخلی هر روز با چالش‌هایی روبرو می‌شوند که ممکن است برای شما جذاب نباشد، اگرچه برخی از چالش‌ها ممکن است شما را هیجان‌زده کند و راهی را برای شما باز کند که هرگز فکرش را نمی‌کردید. در این مقاله با ۱۰ نکته کلیدی آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کند راحت‌تر تصمیم بگیرید و مطمئن شوید که آیا طراحی داخلی برای شما حرفه مناسبی است یا خیر.
10 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی

۱-بین طراحان داخلی و دکوراتورها تفاوت وجود دارد

تفاوت بین دکوراتور‌ها و طراحان داخلی چیست؟ شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های دکوراتور‌ها و طراحان داخلی، تحصیلات آنهاست. به معنای واقعی کلمه، هرکسی که دوست دارد با رنگ، بافت و چیدمان بازی کند، می‌تواند با چاپ کارت ویزیت و تبلیغات خود به یک دکوراتور تبدیل شود. در واقع می‌توان گفت که این مشکلی نیست. از طرفی یک طراح داخلی باید گواهینامه معتبر داشته باشد. مدرک کاردانی یا کارشناسی در طراحی داخلی ممکن است مناسب باشد.

۲- استعداد برای طراح داخلی شدن مهم است

در نگاه اول، ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی، باید استعداد ذاتی در تشخیص رنگ‌ها و بافت‌ها و آرایش فضایی داشته باشید. اگر از دکوراسیون منزل خود لذت می‌برید و دوستان و آشنایان سبک زندگی و دکوراسیون منزل شما را تعریف می‌کنند، لزوماً به این معنی نیست که می‌توانید یک طراح داخلی باشید، اما مطمئناً نشانه خوبی است. اولین قدم برای موفقیت در یک حرفه، نشان دادن علاقه به آن حرفه است. همچنین دوست داشتن کاری که دوست دارید باعث می‌شود سختی‌ها حس کار نداشته باشید و از کار خود لذت ببرید.
10 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی

۳- طراحی داخلی فقط انتخاب بافت، رنگ، تزیین و لذت نیست!

در حالی که پارچه‌ها، مبلمان و رنگ‌ها نقش مهمی در طراحی داخلی دارند، کار‌های دیگری نیز وجود دارد که طراحان داخلی باید انجام دهند که ممکن است بسیاری از آن‌ها کمتر سرگرم‌کننده باشند. طراحان داخلی باید از تاریخچه طراحی، استحکام سازه ساختمان، کد‌های ساختمان، ارگونومی، اخلاق، روانشناسی، طراحی به کمک نرم‌افزار (CAD) و موارد دیگر آگاه باشند. از طراحان داخلی انتظار می‌رود همه کاره باشند، بنابراین آن‌ها باید اطلاعات زیادی داشته باشند زیرا طراحان نه تنها با صاحبان خانه بلکه با سازندگان، معماران، سازمان‌های دولتی و صاحبان مشاغل نیز کار می‌کنند.

۴- درآمد و دستمزد آنقدرها که فکر می کنید بالا نیست

درآمد و دستمزد به عوامل زیادی از جمله تحصیلات، محل سکونت، تجربه کاری و شهرت و اندازه شرکت بستگی دارد. مطمئناً یک طراح داخلی در یک شرکت مبلمان کمتر از یک طراح که برای یک شرکت معماری معروف کار می‌کند، دستمزد دریافت می‌کند. در اصل می‌توان گفت با تجربه بیشتر، حقوق و دستمزد خود را افزایش می‌دهید. فردی که در زمینه‌های معماری، قوانین ساختمان و طراحی سازه دانش و آموزش داشته باشد، ۱۰۰% از سایرین موفق‌تر از نظر مالی خواهد بود.
10 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی

۵- طراحان داخلی باید در میان مردم و مردم شناس باشند

از طراحان داخلی باتجربه بخواهید که شما را راهنمایی کنند و از تجربیات خود به شما بگویند، مطمئناً داستان‌های ترسناکی برای مشتریان سابق خود خواهند داشت که برای شما تعریف کنند. اکثر مردم برای تزئین خانه خود دشوارتر از همیشه هستند. برخی از مشتریان اهداف روشنی در ذهن دارند، دقیقاً می‌دانند چه می‌خواهند و در نهایت از کار راضی هستند، اما برخی دیگر نمی‌توانند آنچه را که در ذهن دارند به درستی به شما منتقل کنند. در نهایت با دیدن محصول نهایی از کار ناراضی هستند.. یک طراح داخلی موفق باید طبق نظر مشتری کار کند و او را راضی نگه دارد و گاهی اوقات ذهن مشتریان را بخواند. یک طراح خوب باید مشتریان را به نتیجه مطلوب برساند و در عین حال به گونه‌ای با آن‌ها رفتار کند که فکر نکنند کنترل همه چیز را در دست دارند. طراحان داخلی به طور مداوم تصمیمات طراحی خود را با خواسته‌های مشتریان متعادل می‌کنند.

۶- شما باید پورتفولیو زیادی توسعه دهید

گاهی اوقات یک تصویر هزاران کلمه ناگفته است و این به ویژه در مورد داشتن نمونه کار طراحان داخلی صدق می‌کند. ممکن است تمام روز با مشتری در مورد رنگ‌ها، بافت‌ها و چیدمان‌ها صحبت کنید، اما اگر نمونه کار‌های برجسته‌ای برای نمایش طرح‌های خود ندارید، احتمالاً دارید. زیاده روی باعث می‌شود موفقیت شما کمتر شود. هنگامی که به تازگی فارغ التحصیل شده‌اید و به تازگی وارد بازار کار شده‌اید، ممکن است لازم باشد خدمات خود را به عنوان یک کارآموز با حقوق کم یا حتی بدون حقوق ارائه دهید. این بهترین راه برای جمع‌آوری نمونه کار‌ها است. دوره‌های کارآموزی نیز راهی عالی برای شناخت تأمین‌کنندگان و پیمانکاران برای پروژه‌های آینده است. همه همیشه از پایین شروع می‌کنند. به یاد داشته باشید که با کمی تلاش، تجربه و بازاریابی مناسب می‌توانید به یک نیروی موفق طراحی داخلی تبدیل شوید.
10 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی

۷- رقابت در طراحی داخلی

طراحی داخلی یک تجارت رقابتی است و هر چه بیشتر شناخته شده باشید، موفق‌تر خواهید بود. همانطور که در بالا ذکر شد، داشتن یک آلبوم کاری خوب می‌تواند به شما در ایجاد شغل کمک کند. عامل مهم دیگر اطلاعات گسترده است. هر چه بیشتر بدانید، وضعیت بهتری خواهید داشت. همیشه روند‌های فعلی در طراحی، رشد جمعیت، طراحی برای سالمندان، معماری مدرن و طراحی سبز را در نظر داشته باشید. آموزش طراحی‌های خاص موفقیت شما را در بازار کار افزایش می‌دهد. همچنین مطالعه مجلات و وبسایت‌های طراحی در این زمینه و برقراری ارتباط با طراحان دیگر‌ایده خوبی است. وقتی رقابت زیاد است، باید سخت تلاش کنید تا خودتان را به دیگران معرفی کنید تا به اوج برسید.

۸- طراحان مجازی نیز فرصتی برای رقابت دارند

به لطف پیشرفت‌های تکنولوژی و برنامه‌های تماس آنلاین اسکایپ و نرم‌افزار‌های طراحی، طراحان در حال کشف دنیای کاملاً جدیدی از طراحی مجازی هستند و این امکان برای شما وجود دارد که در یک کشور باشید و در کشور دیگر پروژه‌ای را از یک کارفرما دریافت کنید. اگرچه چندین ابزار آنلاین رایگان طراحی اتاق مجازی در دسترس عموم است، اما هرچه روابط حرفه‌ای شما گسترده‌تر باشد، شانس شما برای دریافت پروژه‌های بهتر در سراسر مرز‌ها بیشتر می‌شود.
10 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی

۹- طراحان داخلی باید از قوانین و مقررات محلی آگاه باشند

اینجاست که طراحان داخلی که در موضوعاتی مانند قوانین ساختمانی و قوانین محلی آموزش دیده‌اند از دکوراتور‌ها جلوتر هستند. جزئیات صد در صد می‌تواند خسته‌کننده باشد، اما این جزئیات را باید همه طراحان داخلی بدانند. ممکن است از دانستن اطلاعات در مورد کد‌های لوله کشی، برق و باربری هیجان‌زده نباشید، اما باید بدانید. دانستن این جزئیات باعث برتری طراحان داخلی نسبت به دکوراتور‌ها در بازار کار می‌شود.

۱۰-به سلیقه مشتری توجه کنید

در حالی که طراحان می‌توانند طیف گسترده‌ای از سبک‌های طراحی را به مشتریان خود ارائه دهند، اما به یاد داشته باشید که در نهایت به مشتری بستگی دارد که طرح خود را مطابق میل خود انتخاب کند. وظیفه طراحان داخلی این است که انواع سبک‌ها را به مشتریان خود معرفی کنند و آن‌ها را برای انتخاب درست راهنمایی کنند و به مشتریان این حس را بدهند که مسئولیت انتخاب نهایی طراحی را بر عهده دارند. مثلاً ممکن است سال‌ها به عنوان طراح داخلی کار کرده باشید و هرگز خانه‌ای را مطابق میل خود طراحی نکرده باشید!

حالا که تمام جوانب مثبت و منفی طراحی داخلی را خوانده‌اید، فکر می‌کنید طراحی داخلی حرفه‌ای است که دوست دارید دنبال کنید؟ اگر طراحی داخلی را به عنوان یک شغل در نظر می‌گیرید، پس باید تمام موارد بالا را به خاطر بسپارید. این حرفه ممکن است رقابتی باشد، اما با کمی تلاش و نمونه کار خوب می‌توانید به یک طراح داخلی موفق تبدیل شوید.

از همراهی شما با شرکت سمساری‌ نیک در مطالعه این مقاله سپاس گزاریم.

 

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.