10 ایراد رایج در خرابی یخچال

یخچال فریزر از وسایل مصرفی و کاربردی در آشپزخانه‌ها محسوب می‌شود. به طور معمول، این دستگاه‌ها به طور مداوم و پیوسته روشن هستند. این می‌تواند به مرور زمان مشکلات زیادی را برای یخچال‌ها ایجاد کند. آشنایی با مشکلات یخچال به رفع مشکلات مصرف‌کنندگان کمک می‌کند. در ادامه با رایج‌ترین  مشکلات این دستگاه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

در این مقاله خواهید خواند:

رایج‌ترین مشکلات یخچال چیست؟

۱. مشکل یخ زدن محفظه داخلی یخچال
۲. گرم شدن بیش از حد موتور یخچال
۳. مشکل بسته نشدن درب یخچال
۴. نشت آب یکی دیگر از مشکلات یخچال است
۵. انتشار مشکلات رایج یخچال
۶. انجماد لوله‌های کندانسور یخچال
۷. تولید برفک در یخچال‌های بدون برفک
۸. عدم تولید هوای خنک در محفظه یخچال
۹. صدای زیادی از یخچال ایجاد کنید
۱۰. منبع تغذیه دستگاه را قطع و وصل کنید

رایج‌ترین مشکلات یخچال چیست؟

در ایراد رایج در خرابی یخجال

1. مشکل یخ زدن محفظه داخلی یخچال

یخ زدن مواد غذایی و محفظه داخلی یکی از رایج‌ترین مشکلات یخچال است. عوامل مختلفی در بروز این مشکل دخیل هستند. خرابی ترمیستور دستگاه و به دنبال آن اندازه‌گیری نادرست دما می‌تواند این مشکل را ایجاد کند. همچنین تجمع کثیفی و گرد و غبار روی کویل‌های کندانسور، تنظیم نشدن ترموستات دستگاه، مسدود شدن فن خروجی هوا به دلیل حجم زیاد غذا و خرابی برد، از دیگر دلایل این مشکل است.

2. گرم شدن بیش از حد موتور یخچال

گرمای بیش از حد غیرعادی موتور دستگاه را می‌توان از دیگر خرابی‌های رایج یخچال دانست. خرابی قسمت کمپرسور و اعمال فشار زیاد به آن، کاهش گاز مبرد، عملکرد نامناسب کندانسور و عدم اعمال تنظیمات صحیح ترموستات، از مهمترین دلایل این مشکل است.

در ایراد رایج در خرابی یخجال

3. مشکل بسته نشدن درب یخچال

باز و بست نشدن طولانی مدت درب یخچال علاوه بر افزایش دمای محفظه داخلی باعث فشار به موتور دستگاه و افزایش چشمگیر مصرف انرژی می‌شود. پر شدن بیش از حد حجم یخچال، ناهمواری پایه‌های دستگاه، چیدمان نامناسب مواد غذایی و خرابی و فرسودگی لاستیک‌های اطراف درب از مهمترین دلایل باز نگه داشتن درب یخچال است.

4. نشت آب یکی دیگر از مشکلات یخچال است

نشت آب یکی از رایج‌ترین خرابی‌های یخچال و فریزر است. در این مشکل عواملی مانند نشتی در شیر آب ورودی، معیوب بودن لوله‌های متصل به کولر آبی، گرفتگی و گرفتگی لوله‌های تخلیه، اختلال در فرآیند یخ زدایی و یخ زدایی یخچال، شکستن سینی تخلیه آب و جدا شدن لوله‌های زهکشی از جمله عواملی هستند.

در ایراد رایج در خرابی یخجال

5. انتشار مشکلات رایج یخچال

تولید و انتشار بوی نامطبوع از دیگر مشکلات رایج یخچال و فریزر است. فساد مواد غذایی در اثر گذشت زمان یا نگهداری نامناسب مواد غذایی منجر به تولید بوی بد در داخل یخچال می‌شود. استفاده از ظروف در بسته، شستشوی محفظه داخلی با محلول آب و مایع ظرفشویی و استفاده از بخار پز یا قهوه در محفظه یخچال بهترین راه حل برای رفع این مشکل است.

6.انجماد لوله‌های کندانسور یخچال

فرآیند تأمین هوای سرد و خنک‌سازی دستگاه‌های یخچال فریزر توسط لوله‌های پشت یخچال انجام می‌شود. یخ زدن این لوله‌ها باعث کاهش راندمان و عملکرد بهینه دستگاه می‌شود. برای رفع این مشکل باید بخاری المنت یخچال، ترموستات و تایمر یخ زدایی زیر نظر تکنسین‌های کاربلد بررسی و ارزیابی شود.

در ایراد رایج در خرابی یخجال

7. تولید برفک در یخچال‌های بدون برفک

یخ زدایی و یخ زدگی از رایج‌ترین مشکلات یخچال و فریزر به خصوص لوازم بدون برفک است. معیوب بودن تایمر یخ زدایی، اتصال در بدنه، نصب نامناسب دستگاه، خرابی ترموستات، باز و بسته شدن بیش از حد درب یخچال و شل شدن یا سایش لاستیک اطراف درب، از مهم‌ترین عوامل یخ زدگی یخچال هستند. تعمیر این مشکل تخصصی است و توصیه می‌کنیم از یک تعمیرکار ماهر و ماهر یخچال کمک بگیرید.

8. عدم تولید هوای خنک در محفظه یخچال

در برخی موارد با وجود عملکرد دستگاه، محفظه داخلی یخچال سرد نمی‌شود. اشکال در برد کنترل دما، خرابی تایمر یخ زدایی و ترموستات و خرابی دمپر کنترل هوا، خرابی اواپراتور یخچال در ایجاد این مشکل مؤثر است. همچنین بروز مشکلات در عملکرد ترمیستور، خرابی بخاری یخ زدایی و خرابی موتور فن و عدم چرخش جریان هوا در محفظه یخچال، از دیگر دلایل این مشکلات است.

در ایراد رایج در خرابی یخجال

9. صدای زیادی از یخچال ایجاد کنید

صدای غیرمعمول و غیرعادی یخچال یکی از مشکلاتی است که بسیاری از مصرف‌کنندگان با آن مواجه هستند. ناهمواری و شکستگی و آسیب دیدن پره‌های فن از عوامل اصلی ایجاد صدای غیرعادی در یخچال فریزر است. همچنین خرابی موتور فن کندانسور و شل شدن کویل کندانسور و لوله‌های کمپرسور از دیگر عوامل تولید صدا در یخچال فریزر است.

10. منبع تغذیه دستگاه را قطع و وصل کنید

از دیگر مشکلات رایج یخچال و فریزر می‌توان به قطع برق اشاره کرد. اگر با این مشکل مواجه شدید، باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنید. نوسانات برق، اختلال در قطعات الکتریکی، وجود رطوبت در محفظه یخچال، فرسودگی عایق سیم‌ها و قطع و پارگی اتصالات دستگاه، از عوامل اصلی قطع و وصل برق یخچال است. بررسی و اطمینان از سلامت اتصالات و استفاده از خدمات تعمیرکاران حرفه‌ای یکی از راهکار‌های مناسب برای رفع این مشکل می‌باشد.

تعمیرات تخصصی یخچال فریزر

مرکز تخصصی تعمیرات یخچال فریزر یک شرکت پشتیبانی خدمات با حرفه‌ای‌ترین تکنسین‌های تعمیرات لوازم خانگی و یخچال فریزر برند‌های معتبر در خدمت شما همشهریان تهرانی می‌باشد. اگر هنگام استفاده از یخچال فریزر خود با یکی از مشکلات بالا مواجه شدید و یخچال فریزر شما به درستی کار نمی‌کند یا کد خطا ظاهر شد یا اصلاً کار نمی‌کند با ما تماس بگیرید.

چرا به پشتیبانی خدمات اعتماد کنیم؟

کلیه خدمات انجام شده توسط تعمیرکاران ما دارای شش ماه گارانتی خدمات بوده و مدیریت پشتیبانی سرویس آماده پاسخگویی به سؤالات شما و دریافت انتقادات و پیشنهادات شما می‌باشد. در ضمن در صورت نیاز به تعویض قطعه از قطعات یدکی اصلی و شرکتی استفاده می‌کنیم. حمایت از خدمات رضایت مشتری اولویت اول است و با استفاده از خدمات ما مشتری دائمی خواهید شد.
از همراهی شما با شرکت سمساری‌ نیک در مطالعه این مقاله سپاس گزاریم.
مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.