چگونگی اعتماد به سمساری های آنلاین

چگونه به سمساری‌های آنلاین اعتماد کنیم؟

احتمالاً برای همه اشخاصی که علاقه‌مند هستند لوازم موردنیاز دست‌دوم خود  را از سمساری آنلاین خریداری کند این سوال پیش آمده است که تا چه اندازه می‌شود به سمساری ها اطمینان کرد. تا چه اندازه کالای دست‌دومی که به دست او می‌رسد امکان دارد خراب و از کارافتاده باشد؟ و اگر این‌گونه بود چه تضمینی برای بازگشت پولش وجود دارد. به دلیل فقدان یک انبار جهت دریافت و ارسال کالا و روش تحویل مستقیم از فروشنده به خریدار، امکان دارد کالای موردنظر دقیقاً همان کالایی نباشد که در آگهی ذکر شده است.

برای این مورد بعضی از اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها یک راهکار ارائه دادند. بدین صورت که شما به عنوان خریدار، کالا را می‌خرید، پول شما به حساب وب‌سایت واسطه واریز می‌شود و تا زمانی شما بعد  از تحویل گرفتن کالای مورد نظر و اطمینان از سلامت کالا، مراتب رضایت خود را به سایت اعلام می‌کنید و وب‌سایت واسطه، بعد از کم کردن سود فروش، پول را به حساب فروشنده کالا واریز می‌کنند.

اعتماد به نماد اعتماد الکترونیکی:

نماد اعتماد الکترونیکی، نشانی می‌باشد که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و به سایت‌هایی که استانداردهای مورد نظر سازمان را کسب می‌کنند، داده می‌شود. سایت‌های دارنده این نماد، بوسیله این وزارتخانه تحت کنترل کیفی قرار دارند و به هنگام خرید و فروش این نشان می‌تواند تا حدودی سبب آسودگی خیال شود‌؛ اما اگر تخلفی توسط سایت صورت بگیرد هیچ اقدامی توسط این سازمان صورت نخواهد گرفت.

saeed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.